wtorek, 16 lipca otwarte 12 — 19
Galeria Miejska Arsenał

Stary Rynek 6, 61-772 Poznań
T. +48 61 852 95 02
E. arsenal@arsenal.art.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: nieczynne
Wtorek – Sobota: 12 — 19
Niedziela: 12 — 16

Osoby z różnym stopniem
sprawności ruchowej

Wejście do Galerii znajduje się na wysokości chodnika. Po lewej stronie jest domofon, Galeria ma numer osiem. Galeria jest otwarta w dniach od wtorku do soboty w godzinach od 12:00 do 19:00 oraz w niedzielę od 12:00 do 16:00. W tych godzinach drzwi są zazwyczaj otwarte i nie trzeba używać domofonu. Wejście do Galerii to dwuskrzydłowe drzwi. Zazwyczaj otwarte jest jedno skrzydło o szerokości 95 cm i wysokości 260 cm. Istnieje możliwość otwarcia obu skrzydeł, co daje przejście o szerokości 190 cm. Drzwi otwierają się do środka.

 

Po wejściu do budynku trafiamy na klatkę schodową w połowie przedzieloną poręczą. Z prawej strony znajdują się schody prowadzące w dół, które należy ominąć. Z lewej strony znajdują się schody prowadzące do Galerii i księgarni. Schody mają sześć stopni.

 

Wejście dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich prowadzi przez dziedziniec. Należy przejść przez bramę, po lewej stronie, poprzedzającą drzwi do Galerii. Po wejściu na dziedziniec kierować się w prawo, do podjazdu dla wózków inwalidzkich. To wejście prowadzi wprost do dolnej sali ekspozycyjnej.

Wejscie nr 1

Wejście nr 1
(od strony ul. Szyperskiej)

 

  • Drewniane drzwi, otwierane do środka.
  • Wymiary wejścia to: szerokość 95 cm oraz 190 cm po otwarciu bocznego skrzydła, wysokość 260 cm.
  • Wejście znajduje się na wysokości chodnika.
  • Po wejściu klatka schodowa, w połowie przedzielona poręczą. Po jej lewej stronie znajdują się schody, prowadzące w dół, które należy ominąć. Po prawej stronie znajdują się schody prowadzące do księgarni i galerii. Schody mają 6 stopni.
  • Po lewej stronie od wejścia, za bramą, na dziedzińcu znajduję podjazd dla osób poruszających się na wózkach.
  • Budynek jest wyposażony w windę.
  • Pierwsza dostępna toaleta znajduje się w dolnej sali ekspozycyjnej.
  • Dostęp do toalet jest utrudniony dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich z uwagi na szerokość drzwi wynoszącą 60 – 70 cm.