piątek, 14 czerwca otwarte 12 — 19
Galeria Miejska Arsenał

ul. Szyperska 2/6-8, 61-754 Poznań
T. +48 61 852 95 02
E. arsenal@arsenal.art.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: nieczynne
Wtorek – Sobota: 12 — 19
Niedziela: 12 — 16

Dostępność

Pracownicy i pracowniczki Galerii Miejskiej Arsenał starają się wyjść naprzeciw różnym potrzebom odbiorców_czyń. W miarę możliwości podejmujemy działania zwiększające dostępność wystaw, warsztatów edukacyjnych oraz samego budynku.

 

Budynek Galerii nie jest w pełni dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, ale zmieni się to wraz z remontem przewidzianym w latach 2021-23. Szczegóły można znaleźć w zakładkach dla osób niedowidzących oraz z różnymi stopniami sprawności ruchowej.

 

Tworzymy i gromadzimy na stronie internetowej materiały edukacyjne przydatne osobom niedowidzącym i niedosłyszącym. Program edukacyjny towarzyszący wystawom obejmuje wydarzenia tłumaczone na Polski Język Migowy. Sukcesywnie uzupełniamy stronę Galerii o nagrania dla osób niedowidzących w formie podcastów i niedosłyszących w formie video z napisami oraz tłumaczeniami na PJM. Staramy się też wychodzić naprzeciw oczekiwaniom i możliwościom percepcyjnym innych grup i środowisk, w tym m.in. osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu oraz osób z niepełnosprawnością intelektualną.

 

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI


Godziny otwarcia

Poniedziałek: nieczynne
Wtorek – Sobota: 12 — 19
Niedziela: 12 — 16

 

ul. Szyperska 2/6-8

Poznań

 

Wstęp wolny

Ścieżki dostępu

Wejscie nr 1

Wejście nr 1
(od strony ul. Szyperskiej)

 

  • Drewniane drzwi, otwierane do środka.
  • Wymiary wejścia to: szerokość 95 cm oraz 190 cm po otwarciu bocznego skrzydła, wysokość 260 cm.
  • Wejście znajduje się na wysokości chodnika.
  • Po wejściu klatka schodowa, w połowie przedzielona poręczą. Po jej lewej stronie znajdują się schody, prowadzące w dół, które należy ominąć. Po prawej stronie znajdują się schody prowadzące do księgarni i galerii. Schody mają 6 stopni.
  • Po lewej stronie od wejścia, za bramą, na dziedzińcu znajduję podjazd dla osób poruszających się na wózkach.
  • Budynek jest wyposażony w windę.
  • Pierwsza dostępna toaleta znajduje się w dolnej sali ekspozycyjnej.
  • Dostęp do toalet jest utrudniony dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich z uwagi na szerokość drzwi wynoszącą 60 – 70 cm.