niedziela, 23 czerwca otwarte 12 — 16
Galeria Miejska Arsenał

Stary Rynek 6, 61-772 Poznań
T. +48 61 852 95 02
E. arsenal@arsenal.art.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: nieczynne
Wtorek – Sobota: 12 — 19
Niedziela: 12 — 16

SYMFONIA ODDECHOWA – PANIKA
warsztaty z Dobrawą Borkałą
23.11.2019, g. 15.00

Oddech jest jedną z najistotniejszych czynności organizmu wykonywanych poza kontrolą umysłu, co sprawia, że na co dzień nie zwracamy na niego uwagi. W projekcie Symfonii Oddechowej struktury dźwiękowe, częstotliwość, amplitudy i rytm są pracą wewnętrzną, a ich źródłem jest własne ciało. Czas jest wyznaczany przez tempo oddechu. Wykonawcą Symfonii Oddechowej może stać się każdy, gdyż materiałem artystycznym jest powietrze, którym wszyscy oddychamy.

Podczas warsztatów utworzymy czasoprzestrzeń sprzyjającą obserwacji i eksperymentowaniu z oddechem. Odkryjemy, jak za pomocą oddechu możemy moderować nasze reakcje, samopoczucie, emocje. Zmieniając rytm i głębokość oddechu, nauczymy się przełączać funkcjonowanie systemu nerwowego ze stanu pobudzenia na stan relaksu i regeneracji.

Nasza praca będzie w dużej mierze skierowana do wewnątrz, (nieustannie pamiętając o tym, że z każdym oddechem łączymy się ze sobą nawzajem, z ekosystemami  roślinnymi, jak i z całym dotychczasowym życiem na Ziemi).

Tematem przewodnim warsztatów będą ataki paniki. Przyjrzymy się, jak odzwierciedlają się w oddechu i w jak sposób je złagodzić. Na zakończenie wykonamy Partyturę Oddechową PANIKA.