piątek, 14 czerwca otwarte 12 — 19
Galeria Miejska Arsenał

ul. Szyperska 2/6-8, 61-754 Poznań
T. +48 61 852 95 02
E. arsenal@arsenal.art.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: nieczynne
Wtorek – Sobota: 12 — 19
Niedziela: 12 — 16

Niezbędnik dla wszystkich
warsztaty dla osób chorych na afazję i opiekunów
18.02.202, g. 11.00

Na kanwie filmu Niezbędnik Afazjanina proponujemy Wam warsztaty, pokazujące bardzo konkretne działania, które możecie wcielić w życie. Od Paszportu Afazjanina, przez rozumienie kalendarza i pomysły na rehabilitację funkcji poznawczych, po naukę konkretnej aplikacji. Ważne, żebyśmy się wszyscy spotkali i zobaczyli, kim jesteśmy. My, chorzy – ci zarówno rok po udarze, jak i ci 12 lat po – oraz nasi opiekunowie i opiekunki. Razem jesteśmy w stanie stworzyć grupę wsparcia – która jest jedną z najlepszych form pomocy rehabilitacyjnych po udarze.

Warsztaty się rozpoczną od wspólnego obejrzenia fragmentu Niezbędnika Afazjanina, w którym autorka pokazuje swoją niemożność. Prowadząca opowie o swoim doświadczeniu choroby oraz pracy nad filmem. Zaprezentowana zostanie aplikacja do nauki, którą będzie można wypróbować. Na zakończenie zaplanowano gry towarzyskie, poczęstunek i rozmowy.


prowadzenie:

Karolina Wiktor – artystka, autorka, animatorka spotkań wokół kultury i neuronauki, w latach 2001–2010 tworzyła razem z Aleksandrą Kubiak duet performerski Grupa Sędzia Główny. Zwrot w twórczości Karoliny Wiktor nastąpił w 2009 r., kiedy artystka doświadczyła udaru mózgu. Swoje doświadczenia opisała w poetyckiej biograficznej książce Wołgą przez Afazję, wydanej nakładem Korporacji Ha!art w 2014 r. Jest autorką blogów www.afazja.blogspot.com i www.poezjawizualna.blogspot.com


informacje / zapisy: fundacjaorchidea@poczta.fm, tel. 601 493 705

miejsce: Fundacja ORCHidea, ul. Hetmańska 15, Poznań