środa, 17 kwietnia otwarte 12 — 19
Galeria Miejska Arsenał

ul. Szyperska 2/6-8, 61-754 Poznań
T. +48 61 852 95 02
E. arsenal@arsenal.art.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: nieczynne
Wtorek – Sobota: 12 — 19
Niedziela: 12 — 16

Dziewczyństwo & COVEN Berlin prezentują: BEDTIME - finisaż
7.10.2018, godz. 18.00-20.00

Ostatni dzień wystawy. Czas się obudzić!

…ale zrobimy to delikatnie.

Zaczniemy od performatywnego wykładu Anny Anus: „Higiena i brud, czystość i plamy”. Porozmawiamy o higienie i brudzie, o tym co nas niepokoi, każdą z nas, w każdym wieku. Wykład będzie dotyczył anatomii, ciała i mięsnego tabu, zależności higieny i państwa. Przypomnimy sobie nasze higieniczne przyzwyczajenia i poszukamy dla nich alternatyw, zdrowszych i korzystniejszych dla planetarnego dobrostanu.

Następnie przeanalizujemy geografie dorastania razem z Frances Breden z COVEN Berlin. Jak różnice w krajobrazach kulturowych, społecznych i naturalnych wpływają na to kim się stajemy?
Dziewczyńskie szlaki w Vancouver biegną przez wyżyny ruchomych schodów i trasy kajakowe, w Poznaniu przez Półwiejską do wybetonowanych placków wolności. Za pomocą rysunku i epidiaskopu Fran zabierze nas w mentalną podróż po dziewczyńskich mapach pamięci.

Na deser uraczymy was wizualnymi smaczkami w postaci zdjęć i wideo z historycznych nocowań w Arsenale. Postaramy się nie zapomnieć naszej kolektywnej opowieści; pisanej, performowanej, śnionej, mówionej i przekręcanej przez wiele_u w jedności miejsca i czasu.