poniedziałek, 27 maja dzisiaj nieczynne
Galeria Miejska Arsenał

ul. Szyperska 2/6-8, 61-754 Poznań
T. +48 61 852 95 02
E. arsenal@arsenal.art.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: nieczynne
Wtorek – Sobota: 12 — 19
Niedziela: 12 — 16

Drag Queen. Konceptualizacja postaci
warsztaty z Babcią
15.11.2022, g. 18.00-20.00

Pierwsze z trzech spotkań Babcia poprowadzi w zgodzie z paradygmatem „wszystko jest inspiracją”, czyli każde doświadczenie i wpływ kulturowy czy nasze preferencje popkulturowe oraz każdy przejaw autoidentyfikacji może prowadzić do ukształtowania się naszego pomysłu na drag.

Warsztaty obejmą autoprezentację Babci, opowie o drodze, którą przeszedł w tworzeniu koncepcji obecnej postaci. W duchu wystawy DRIVE-THRU Nadii Markiewicz, Babcia wytłumaczy, w jaki sposób ukształtowało go życie z nienormatywnym ciałem, jak to wpłynęło na obraz siebie i w jaki sposób używał później oznaczeń kulturowych swojego ciała, które teraz może uznać za swój niepowtarzalny atut.

Babcia: chciałbym afirmować taką postawę w słuchaczach i nakierować ich na niepowtarzalne doświadczenie, które może być subwersywnie użyte jako narzędzie ekspresji artystycznej.

Drugą połowę spotkania poświęcimy na pracę z osobami słuchającymi – zachęcimy do stworzenia postaci dragowych z backstory, które pokrywałyby się z Waszymi doświadczeniami i inspiracjami. Postaramy się ukazać postaci dragowe w kontekście historii, jakiejś narracji. Ćwiczenie będzie w pewnym sensie wstępem do kolejnych spotkań, podczas których będziemy budować wizualną stronę drag persony oraz to, jak można ją performować.


prowadzenie: Babcia

informacje / zapisy: ewelina.muraszkiewicz@arsenal.art.pl