czwartek, 20 czerwca otwarte 12 — 19
Galeria Miejska Arsenał

Stary Rynek 6, 61-772 Poznań
T. +48 61 852 95 02
E. arsenal@arsenal.art.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: nieczynne
Wtorek – Sobota: 12 — 19
Niedziela: 12 — 16

Zbudujmy sobie miasto
warsztaty rodzinne
3.03.2018, godz. 11.00-13.00

Czy zastanawialiście się, czym tak naprawdę jest miasto? Z czego się składa? Co jest niezbędne do jego funkcjonowania? Jak możemy uczestniczyć w jego rozwoju? Galeria Miejska Arsenał serdecznie zaprasza dzieci w wieku 5 – 10 lat wraz z opiekunami na bezpłatne warsztaty.

W trakcie rodzinnych warsztatów zamienimy Galerię w biuro architektoniczne. Oddamy głos najmłodszym, aby przedstawili, czym dla nich jest miasto. Dzięki tworzeniu własnego modelu miasta oswoimy się z problemami poruszania się w terenie. Bawiąc się, poruszymy też ważne tematy społeczne, np. obecność niepełnosprawnych w przestrzeni miejskiej. Spróbujemy spojrzeć na miasto z perspektywy kierowców i rowerzystów. Nauczymy się, jak ważne dla naszego życia jest miejsce, w którym mieszkamy.

Do naszej dyspozycji będą kartony, rurki, tacki, tekturowe rolki.  Malując, kolorując i klejąc ze sobą przygotowane materiały, dzieci stworzą makietę swojego miasto-twora. Wspólnie zaprojektujemy ulice, tramwaje, przystanki, ścieżki rowerowe, ławki i pomniki. Zaplanujemy otoczenie, które będzie służyło każdemu mieszkańcowi. Zastanowimy się, czego może nam brakować i jakie elementy są niezbędne do funkcjonowania miasta. Rozmowa połączona z aktywnym działaniem pozwoli nam stworzyć model wymarzonego miasto-twora. Dlaczego miasto-twór? Bo stwarza go człowiek, każdego dnia kreując na nowo otaczającą go przestrzeń.

Warsztaty poprowadzi Ola Piernikowska, artystka multimedialna, z dziećmi pracująca od 9 lat, na co dzień zajmująca się instalacją, rzeźbą, malarstwem, grafiką i muzyką. Zachęcamy do zabrania ze sobą wszelkich papierowych przedmiotów zalegających w domu: pudełek, rolek po papierze toaletowym itp.


prowadzenie: Ola Piernikowska

Informacje i zapisy: joanna.tekla@arsenal.art.pl, 61 852 9501