poniedziałek, 22 lipca dzisiaj nieczynne
Galeria Miejska Arsenał

Stary Rynek 6, 61-772 Poznań
T. +48 61 852 95 02
E. arsenal@arsenal.art.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: nieczynne
Wtorek – Sobota: 12 — 19
Niedziela: 12 — 16

Oooootwieram książkę
warsztaty rodzinne
3.02.2018, godz. 11.00 - 13.00

Spotkanie z Magdaleną Chodorowską polegało będzie na wspólnym tworzeniu przestrzennych ilustracji. Dzieci wspomagane przez dorosłych zbudują przestrzeń, scenografię, z wykorzystaniem kolorowych papierów i rysowanych barwnych elementów oraz nieoczywistych detali. Otwieranie książki, zamkniętej w tekturowych teczkach (będących okładkami książek), spowoduje efektowne wypiętrzenie sceny / ilustracji.

Przed przystąpieniem do pracy obejrzymy przykład takiej książki i sposób, w jaki jest zbudowana. Poświęcimy też chwilę na rozmowę, wybranie tematu pracy, tak by ilustracja dotyczyła narracji lub przeżycia ważnego dla dziecka (to ma być jego książka), projektowanie swoich ilustracji, być może wykonanie szkiców, inspiracje i techniczne fantazje.

Spodziewamy się bardzo efektownych dzieł zaskakujących rozmachem. Mamy nadzieję, że pracy dzieci towarzyszyć będzie poczucie dużych możliwości twórczych, radość z budowania przestrzennych planów, nadawania im charakteru za pomocą barw, a także, jeśli czas pozwoli, zajmowanie się finezyjnymi detalami.

Zamiast pamiątkowej fotografii na koniec warsztatów wykonamy swoje podobizny i umieścimy we  wspólnej jednostronicowej książce przestrzennej.


Magda Chodorowska – ukończyła studia na Wydziale Malarstwa  ASP w Warszawie w 1998 roku. Wcześniej uczęszczała do Liceum Plastycznego w Supraślu. Brała udział w wystawach grupowych w Warszawie, Białymstoku, Koninie, Zakopanem. Dostała drugą nagrodę na Białym Salonie Sztuk Pięknych w Galerii Arsenał w Białymstoku (2001) za cykl dużych tkanin. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, maluje freski, ilustruje książki, prowadzi zajęcia dla dzieci.  Współpracowała m.in. ze Sztuka Puka oraz Wydawnictwem Zakamarki. Obecnie współpracuje z Pro Sinfoniką, ilustrując materiały promocyjne do cyklicznych  koncertów.


Zapraszamy dzieci w wieku 5-10 lat wraz z opiekunami

wstęp wolny

Informacje i zapisy: joanna.tekla@arsenal.art.pl, 61 852 9501