sobota, 20 kwietnia otwarte 12 — 19
Galeria Miejska Arsenał

ul. Szyperska 2/6-8, 61-754 Poznań
T. +48 61 852 95 02
E. arsenal@arsenal.art.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: nieczynne
Wtorek – Sobota: 12 — 19
Niedziela: 12 — 16

Historia przepaski – spódnica
22.10.2022, g. 15.00 – 19.15

To warsztaty, na których równie ważne będzie szycie, jak i rozmawianie. Dla tych, którzy kochają spódnice we wszystkich fasonach i kolorach, a także dla tych, którzy mają ich miłośniczki w rodzinie lub wśród przyjaciół. Czyli dla WSZYSTKICH. A w szczególności dla tych, którym do szczęścia brakuje jedynie trochę wiedzy i umiejętności z zakresu konstrukcji różnych wariantów spódnic.

W trakcie warsztatów zaprezentujemy przykład spódnicy wykonanej z wykorzystaniem różnych materiałów i metod wykończenia. Omówimy zasady modelowania kilku różnych fasonów spódnic. Nauczymy Was, jak prawidłowo zdjąć miarę i przygotować podstawową konstrukcję zgodnie z pożądanym rozmiarem. Każdy z uczestników wykona następnie formę modelową zaprojektowanej spódnicy z tkaniny zastępczej (lub własnej).

Zapraszamy przede wszystkim osoby z choćby podstawową umiejętnością szycia na maszynie. Organizatorzy zapewniają niezbędne materiały. Prosimy jednak każdego o przyniesienie ze sobą jakiegoś starego ubrania, tkaniny, której elementy będzie można wkomponować w gotową spódnicę. Interesować nas będą historie z przeszłości tych artefaktów i to, jak można je teraz kreatywnie przetworzyć.


Wstęp wolny. Ilość miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy.

Prowadzenie: Monika Tymicka­­­, Marzena Kubiak

Zapisy: joanna.tekla@arsenal.art.pl

Zapisując się, prosimy o podanie: imię i nazwisko, numer telefonu oraz stopień swoich umiejętności szycia, a także opisać krótko historię części garderoby / materiału, który zamierzają Panie / Panowie przynieść ze sobą na zajęcia.


Monika Tymicka – projektantka ubioru i produktów okołomodowych, w tym tkanin artystycznych. Wykładowczyni na kierunku projektowanie ubioru w Wyższej Szkole Umiejętności Społecznych w Poznaniu. Realizuje również działania z zakresu prac sceniczno-plastycznych na potrzeby reklamy, mody i teatru, od kostiumu i rekwizytu do kształtu przestrzeni. Entuzjastka kryminałów i koloru czarnego.

Marzena Kubiak – konstruktorka odzieży, rzemieślniczka i projektantka. Wykładowczyni na kierunku projektowanie ubioru w Wyższej Szkole Umiejętności Społecznych w Poznaniu i założycielka Akademii Rzemiosła „Żółta Szpilka”. Miłośniczka kawy i koloru żółtego.