Czy jabłko pocięte w kostkę, plasterki to nadal jabłko? Czy podane na talerzu będzie smakowało tak samo, jak ułożone w misce? Czy schody nieprowadzące nas donikąd mają sens? Czy to nadal schody? Czy to ma znaczenie? Poszukajmy odpowiedzi, poznając bliżej sztukę Moniki Sosnowskiej.
Nawiązując do prac rzeźbiarki Moniki Sosnowskiej, proponujemy warsztaty twórczej dekonstrukcji. Docelowo pracować będziemy w glinie – to wdzięczny materiał, bardzo plastyczny i idealny do deformowania. Najpierw zrobimy jednak prototypy naszych rzeźb z kartek papieru, z nadrukowanym wizerunkiem poznańskiego Arsenału.
Dokonamy dekonstrukcji 2D, tworząc nowy wizerunek instytucji – każdy będzie mógł pociąć swój arkusz na kawałki i naszkicować w ten sposób swój budynek.
Dzięki temu uczestnicy przygotują serię prototypów nowej, wymarzonej dla artystów galerii. Następnie każdy z kawałka gliny, na podstawie wcześniejszych szkiców, wykona glinianą rzeźbę, oddającą już przestrzenny charakter owego projektu.
wstęp wolny
warsztaty dla dzieci w wieku 5–10 lat wraz z opiekunami
prowadzenie: Filip Brzyski
zapisy: joanna.tekla@arsenal.art.pl
Filip Brzyski – artysta rzeźbiarz, edukator. Współtwórca inicjatywy Czytogruszka, organizującej liczne warsztaty dla dzieci. Inspiruje się naturą i energią tętniącego życia. W swojej autorskiej pracowni BRZYSKI nieustannie poszukuje, poznaje i doświadcza, ucząc jednocześnie innych. W Galerii Miejskiej Arsenał prowadził już m.in. półkolonie.
Prace Moniki Sosnowskiej pt. Beton stanowią punkt wyjścia dla działań i wydarzeń edukacyjnych. Do Kolekcji Galerii Miejskiej Arsenał zakupione zostały dzięki dotacji:
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego. W ramach programu NARODOWA KOLEKCJA SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ 2022.