sobota, 2 marca otwarte 12 — 19
Galeria Miejska Arsenał

ul. Szyperska 2/6-8, 61-754 Poznań
T. +48 61 852 95 02
E. arsenal@arsenal.art.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: nieczynne
Wtorek – Sobota: 12 — 19
Niedziela: 12 — 16

Mój ulubiony obraz. Poznańskie kolekcje cz. II

Pierwsza edycja wystawy odbyła się w 2004 roku i spotkała się z dużym zainteresowaniem wśród publiczności i mediów. W drugiej odsłonie w „Arsenale” zostanie zaprezentowanych 20 prac sztuki współczesnej ze zbiorów poznańskich kolekcjonerów. Przy wyborze obiektu na ekspozycję nie chodziło o pracę artystycznie najlepszą, najdroższą czy „muzealną”, ale taką, która z jakichś względów podoba się właścicielowi najbardziej, do której jest szczególnie przywiązany.

Na wystawie prace zaprezentują m.in.: Grażyna Banaszkiewicz, Olgierd Błażewicz, Albin i Maria Fizkowie, Andrzej Kostołowski, Piotr Nowakowski, Zdzisław Schubert, Sergiusz Sterna-Wachowiak.

Lista obrazów

Grażyna Banaszkiewicz – Jolanta Owidzka, Ślady pana Cousteau, 2002, tkanina, 65 x 87
Olgierd Błażewicz – Andrzej Kurzawski, bez tytułu, 2005, olej/deska, 39 x 61
Grzegorz Dziamski – Antonio Ferro, La Post-Avanguardia, 1978, fotografia kolorowana, 40 x 30
Albin i Maria Fizek – Mariusz Kruk, Sad w Kiekrzu, 1997, pastel, 50 x 70
Krzysztof Horała – Jan Lebenstein, Figura, 1956, olej/płótno, 80,5 x 65
Ewa Kabata – Stasys Eidrigevicius, bez tytułu, 1979 (?), ołówek/papier, 36 x 26
Andrzej Kostołowski – Jarosław Kozłowski, Fakt (pierwsza wersja), 1975, papier/ołówek, 70 x 94
Józef Michalak – Anna Eckhardt, Martwa natura, 1947, olej/płótno, 50 x 78
Irena Mrowińska – Stanisław Mrowiński, Remanent z cyklu 28 czerwca 1956, Muszla nr 7, 1956, olej/płótno, 50 x 60
Jarosław Mulczyński – Franciszek Burkiewicz, W pracowni, 1986, olej/płótno, 79 x 69
Hanna Muzalewska – Marek Chlanda, Rysunki medytacyjne, 2005, ołówek/papier, 70 x 50
Małgorzata Najdek – Andrzej Kandziora, Wyspa, 1959, linoryt, 29 x 39
Irena Nowacka – Eugeniusz Zak, Portret, technika mieszana, 44 x 35
Piotr Nowakowski – Ildefons Houwalt, Przystanek do nikąd, l. 50., olej/płótno
Krystyna Raczkowska – Franciszek Kubiak, Niesubordynacja, 1975, olej/tempera/płótno, 167 x 120
Zdzisław Schubert – István Orosz, Skrzyżowanie (podtytuł: refleXions), 1998 – 1999, miedzioryt, 27 x 35
Anita Sobecka – Stanisław Wróblewski, Portret Z, 1921, pastel, 58 x 45
Sergiusz Sterna-Wachowiak – Tova Berlinski, Czarne kwiaty z cyklu O miłości i śmierci (Jerozolima, 2004 – 2005), technika własna na papierze, 100 x 70
Joanna Szkurat – Henryk Starikiewicz, Sroczka, 2000, akryl/płyta, 30 x 40
Jerzy Tracz – Henryk Starikiewicz, Henas – Autoportret, 1978, akryl/płótno, 40 x 40
Małgorzata Wiśniewska – Julian Fałat, Autoportret, 1911, akwarela/papier, 54 x 38
Paulina Wybicka – Zygmunt Warczygłowa, bez tytułu, 1972, „zdrapka”, 16 x 26
Maciej Zimmerman – Rafał Malczewski, bez tytułu, pastel, 78 x 107

archiwum

Pływanie o zmierzchu
Aga Nowacka, Zofia Tomczyk
17.11.2023–14.01.2024
wernisaż: 17.11.2023, g. 18.00
Nieprzemijające wyzwolenie / постоянное освобождение
Kirill Diomchev (NEVIDIVISM)
1-17.12.2023
wernisaż: 1.12.2023, g. 18.00
Koszmary Dziesiątki
22.09 – 5.11.2023
wernisaż: 22.09.2023, g. 18.00
Bieguny
Dialogi młodych: INNY – edycja 7.
23.06 – 3.09.2023
wernisaż: 23.06.2023, g. 18.00
Niemy świadek historii
16.06 – 3.09.2023
wernisaż: 16.06.2023, g. 18.00
Anatomia polityczna / Політична анатомія
Vlada Ralko, Volodymyr Budnikov
6-11.06.2023
wernisaż: 6.06.2023, g. 18.00
XIII Biennale Grafiki
ERROR
21.04 – 4.06.2026
wernisaż: 21.04.2023, g. 18.00 Galeria na Dziedzińcu, Stary Browar
Z miasta Żelaza i Betonu
З міста Залізобетону / Из города Железобетона
17.03 – 16.04.2023
wernisaż: 17.03.2023, g. 18.00