Michael Kurzwelly od ponad trzydziestu lat angażuje się w projekty na styku twórczości artystycznej i społecznej. Ważnym punktem odniesienia dla artysty jest koncepcja „rzeźby społecznej” Josepha Beuysa, który twierdził, że każdy człowiek jako istota społeczna ma moc twórczą, by zmieniać siebie i świat. Oprowadzanie po wystawie Nowa Amerika poprowadzą osoby związane z Fundacją Wielozmysły. Wychodzą one z założenia, że „rzeźba społeczna” nie istnieje bez dostępności sztuki. Zaproszą nas do poznawania zaprezentowanych dzieł w sposób, który będzie skupiony na pozawzrokowym doświadczeniu. Wspólnie zastanowimy się nad potencjałem sztuki do inicjowania zmiany społecznej.
Spotkanie poprowadzi zespół Fundacji Dostępnej Kultury Wizualnej – Wielozmysły, inicjatywy włączającej osoby z niepełnosprawnościami w odbiór oraz tworzenie sztuki. Od 2018 roku dążymy do tego, żeby kultura stała się wrażliwa i otwarta na różnorodne potrzeby. Obecnie nasze działania skierowane są głównie do osób niewidomych i słabowidzących. Tworzymy dla nich przestrzeń dającą możliwość samodzielnego poznawania sztuki.
Oprowadzanie jest dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami wzroku oraz otwarte dla wszystkich zainteresowanych wielozmysłowym poznawaniem sztuki. Zapraszamy również wszystkie osoby zainteresowane poznawaniem sztuki poprzez inne zmysły niż wzrok. Zapewnimy pomoc w dotarciu na miejsce oprowadzania z bliskiej okolicy Galerii.
Jeśli będziesz potrzebowała lub potrzebował takiego wsparcia, to prosimy o kontakt: mateusz.nowacki@arsenal.art.pl lub 618529501
wstęp wolny
zapisy: mateusz.nowacki@arsenal.art.pl
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego.