poniedziałek, 27 maja dzisiaj nieczynne
Galeria Miejska Arsenał

ul. Szyperska 2/6-8, 61-754 Poznań
T. +48 61 852 95 02
E. arsenal@arsenal.art.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: nieczynne
Wtorek – Sobota: 12 — 19
Niedziela: 12 — 16

Warsztaty z Gyne Punk
22.05-24.05.2018

Eksperymentalne laboratorium ginekologiczne posługujące się zdegenerowanymi, prostatycznymi technikami pozwalającymi na krytyczne samopoznanie (tanie, domowe, DIY). Laboratorium to seria intensywnych spotkań w celu dzielenia się wiedzą i poszerzania badań nad rozwojem procesów bioeksploracji, w szczególności w zakresie diagnozy zdrowia zgodnie z filozofią DIY / DIWO / DITO. Gyne Punk zaprasza do ekstremalnego poznania własnego ciała, odzyskania jego obszarów poprzez dekolonizację  anatomii przyjemności, do tworzenia narzędzi i zawłaszczania technologii laboratoryjnych, zarówno na poziomie technologicznym, jak i interpretacyjnym. Wszystko to ma na celu przełamywanie tabu technologią biolab DIY, nauką DIT i hakowaniem medycyny odwróconą inżynierią.

Pomysł polega na umożliwieniu kolektywnej, samozwańczej i dysydenckiej współpracy skoncentrowanej wokół ciała, wzmacnianiu oddolnej polityki seksualnej emancypacji poprzez ponowne zbadanie techniczno-naukowych tez na temat zdrowia / choroby, uzdrowienia / zaleczenia zakorzenionego w ciele, w którym mieszkamy.

Wierzymy, że nauka to eksperymenty, wspólna wiedza, kreatywność i ciekawość.

"Narzędzia mistrza nigdy nie rozbiorą domu mistrza" (1979) Audre Lorde

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych rozwijaniem, dzieleniem się, partycypacją  i tworzeniem w koczowniczych biolabach, poprzez samodzielne zarządzanie zdrowiem, autonomiczne eksperymenty, pobieranie własnych biologicznych próbek, stawianie wstępnej diagnozy używając niskonakładowych technik; mikroskopii do majsterkowania, obserwacji dotykowej i wizualnej. Jeśli masz umiejętności i wiedzę z zakresu biologii, biochemii, laboratorium, diagnostyki klinicznej, chemii, projektowania 3D, tłumaczenia języka medyczno-technicznego, pielęgniarstwa lub jesteś po prostu ciekawy, masz coś do przekazania lub do nauczenia — spróbuj ... zarejestruj się! !!!!!!


22.05-24.05.2018, godz. 14.00-18.00

23.05.2018, godz. 18.00 - otwarta prezentacja


zapisy: wojciech.wawrzyniak@arsenal.art.pl