Galerie sztuki często onieśmielają, a wystawiane prace wprawiają w poczucie bycia „nie na miejscu”. Skoro czegoś nie rozumiem – nie powinno mnie tu być. Zapraszamy do przejścia się z nami po wystawie Pchamy drzwi, na których jest napisane: ciągnąć bez poczucia presji. Skorzystamy z kilku prostych zadań warsztatowych i spróbujemy doświadczyć prac po swojemu – niekoniecznie oczami, niekoniecznie na stojąco. Zastanowimy się, czy wystawa na nas działa – na nas osobiście; takich, jakimi jesteśmy.
Osesi kolektyw – kolektyw kuratorsko-artystyczny działający na styku literatury i performansu. Interesuje ich wspólnotowy wymiar poezji oraz działań postartystycznych. Organizowali różnorodne wydarzenia – od śniadań sąsiedzkich po serię poetyckich spacerów. Wspólnie ze Staromiejskim Domem Kultury w Warszawie tworzą projekt Poezja do wczuwania, którego celem jest zaproponowanie alternatywnej formy odbioru poezji współczesnej, kładącej nacisk na jej osobisty i afektywny wymiar.
Oprowadzanie jest dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami wzroku oraz otwarte dla wszystkich zainteresowanych wielozmysłowym poznawaniem sztuki. Zapraszamy również wszystkie osoby, które chcą poznawać sztukę poprzez inne zmysły niż wzrok. Zapewnimy pomoc w dotarciu na miejsce warsztatów z bliskiej okolicy Galerii. Jeśli będziesz potrzebowała lub potrzebował takiego wsparcia, to prosimy o kontakt: mateusz.nowacki@arsenal.art.pl lub 618529501
wstęp wolny
materiał wizualny: Twój strach to nasz kapitał. Twoja nienawiść to nasz mandat, 2013–2020, z cyklu Red Moabit / Moabit czerwony, Marina Naprushkina
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego.