poniedziałek, 27 maja dzisiaj nieczynne
Galeria Miejska Arsenał

ul. Szyperska 2/6-8, 61-754 Poznań
T. +48 61 852 95 02
E. arsenal@arsenal.art.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: nieczynne
Wtorek – Sobota: 12 — 19
Niedziela: 12 — 16

Światowy Dzień AIDS w Arsenale.
Szybki test: HIV/HCV/kiła + Visual AIDS – Nieustająca troska
1.12.2021, g. 18.00

W środę 1 grudnia Galeria Miejska Arsenał po raz czwarty się włącza – obok takich instytucji, jak Whitney Museum of American Art w Nowym Jorku, Studio Museum w Harlemie i MOCA w Los Angeles – w obchody Światowego Dnia AIDS. Zapraszamy na szybkie testy na HIV, HCV i kiłę, zorganizowane dzięki wsparciu Przychodni Stonewall* oraz Sióstr Nieustającej Przyjemności. Następnie pokażemy filmy z tegorocznej edycji Visual AIDS oraz podyskutujemy o aktualnych problemach związanych z profilaktyką HIV i AIDS w Polsce.

Przygotowany z okazji Day With(out) Art nowy program filmowy Visual AIDS: ENDURING CARE jest poświęcony strategiom opieki środowiskowej w obliczu trwającej epidemii HIV. W tym roku zostaną zaprezentowane prace Katherine Cheairs, Cristóbala Guerry, Danny’ego Kilbride’a, Abdula-Aliy’ego A. Muhammada i Uriaha Busseya, Beto Péreza, Steeda Taylora oraz J Triangular and Women’s Video Support Project.

Od tematu redukcji szkód i aktywizmu więziennego po długofalowe skutki przyjmowania leków antyretrowirusowych, tegoroczny program opiera się na historiach zbiorowej opieki, wzajemnej pomocy i solidarności, wskazując jednocześnie na zaniedbania rządów i organizacji non-profit. Podważone też zostaje założenie, że epidemia może być zakończona jedynie za pomocą środków farmakologicznych: praca społeczna okazuje się jedynym lekarstwem o przedłużonym działaniu.

* Otwierająca się na początku przyszłego roku Przychodnia Stonewall powstaje dzięki wieloletniemu doświadczeniu Poznańskiego Centrum PrEP. Będzie nowoczesną poradnią profilaktyki zakażeń HIV: PrEP i PEP oraz leczenia wybranych chorób przenoszonych drogą płciową.


15.00–18.00 – szybkie, darmowe i anonimowe testy na HIV, HCV i kiłę

18.00 – pokaz filmów z Visual AIDS

19.00 – dyskusja: Luiza Kempińska, Zofia nierodzińska, siostra Mary Read, Tomasz Rojewski, Jacek Zwierzyński


fot. Beto Pérez, In the Future, 2021. Commissioned by Visual AIDS for Day With(out) Art 2021. Still courtesy of Visual AIDS