środa, 15 stycznia otwarte 12 — 19
Galeria Miejska Arsenał

Stary Rynek 6, 61-772 Poznań
T. +48 61 852 95 02
E. arsenal@arsenal.art.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: nieczynne
Wtorek – Sobota: 12 — 19
Niedziela: 12 — 16

Something in common? Polska - 한국/韓國
polska i koreańska sztuka performance w kontekście młodej demokracji
24-25.10.2019

Something in common?
Polska i koreańska sztuka performance w kontekście młodej demokracji

24 X 2019 czwartek godz. 17.30
WYKŁADY (w jęz. angielskim)
ATRIUM UAP, Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu, bud. B
ul. 23 Lutego 20, 61-852 Poznań

Jin Sup Yoon wykład p.t. "Współczesna sztuka koreańska"
Ah-Young Lee wykład p.t. "Sztuka performance w Korei"

25 X 2019 piątek godz.17.00
DZIAŁANIA PERFORMANCE
Galeria Miejska Arsenał
ul. Stary Rynek 6, 61-772 Poznań

Neung Kyung Sung
Jaeseon Moon
Jin Sup Yoon

Projekt p.t. "Something in common?" dotyczy relacji pomiędzy polską a koreańską sztuką performance w kontekście polityczno-społecznym.
Celem głównym projektu jest, pomimo geograficznego i kulturowego dystansu, poszerzenie wiedzy na temat ewentualnych podobieństw pomiędzy młodymi demokracjami Polski i Korei. Działania performatywne w sztukach wizualnych, które w obu krajach pojawiły się w drugiej połowie lat 60., poprzedzają wprowadzenie ustroju demokratycznego w końcu lat 80.

Wydarzenie jest rzadką okazją nie tylko do zapoznania się z tendencjami we współczesnej sztuce koreańskiej, ale również spotkania z twórczością artystów istotnych na koreańskiej scenie performance.

Neung Kyung Sung jest jednym z pionierów koreańskiej sztuki performance i instalacji.
Jae Seon Moon łączy swoje doświadczenia teatralne z opartym na cielesności językiem sztuki performance; od roku 2008 jest również dyrektorem artystycznym i kuratorem festiwalu performance PAN Asia (Performance Art Network Asia) w Seulu.
Jin Sup Yoon jest artystą, wykładowcą i kuratorem, który w 2014 przewodniczył Stowarzyszeniu Krytyków Sztuki AICA w Korei.
Ah-Young Lee jest historyczką sztuki i kuratorką; zakres jej działań obejmuje m.in. projekt archiwizowania sztuki performance pod hasłem „Performance Art in Asia”.

Organizatorzy: Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu, Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku: Katedra Intermediów / Wydział Rzeźby Intermediów / Pismo Sztuka i Dokumentacja, Akademia Sztuki w Szczecinie
Partnerzy: PAN Asia: Performance Art Network Asia, SORO Performance Art Center, Galeria Miejska Arsenał, Akademia Sztuki w Szczecinie, TRAFO, Wydział Edukacji Artystycznej i Kuratorstwa UAP, Wydział Rzeźby UAP, Katedra Interdyscyplinarna Wydziału Edukacji Artystycznej i Kuratorstwa UAP, Katedra Intermediów UAP, Pracownia Sztuki Performance UAP // Performance Art Studio
Projekt realizowany przy wsparciu Arts Council Korea - ARKO, 한국문화예술위원회


fot. Neung Kyung Sung, The Cultural Alarm, ACC (Asia Culture Center), Gwangju, Korea, 2019 / PAN Asia (Performance Art Network Asia) 2019, Photo by Kwon Young Il