poniedziałek, 22 lipca dzisiaj nieczynne
Galeria Miejska Arsenał

Stary Rynek 6, 61-772 Poznań
T. +48 61 852 95 02
E. arsenal@arsenal.art.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: nieczynne
Wtorek – Sobota: 12 — 19
Niedziela: 12 — 16

Rynek Sztuki Mówi! Ale Co Mówi?
6.12.2017 _ g. 18.00-19.30

Spotkanie z cyklu PRZEWODNIK PO RYNKU SZTUKI I ANTYKÓW

prowadzenie: dr Dorota Żaglewska

Na ostatnim w tym roku spotkaniu z cyklu Przewodnik po rynku sztuki i antyków, przyjrzymy się retorykom rynkowym i różnorakim strategiom, także językowym, które pozwalają kupować, sprzedawać i z powodzeniem utrzymywać się na rynku. Zobaczymy, jak rynek polski różni się w tym względzie od zachodniego. Sprawdzimy, czym może być kapitał językowy oraz co kryją opowieści uczestników rynku i czy warto im wierzyć?

Będzie to także podsumowanie całorocznego cyklu poświęconego rynkowi. W minionych miesiącach przyglądaliśmy się zarówno ekonomii kultury, ocenie i wycenie dzieł, jak i segmentowi aukcji. Omawialiśmy także aktualny stan prawny i perspektywy inwestowania w sztukę. Dyskutowaliśmy o kolekcjonerstwie, ekspertach i o tym, jak walczyć z fałszerstwami sztuki. Zebrane historie, dane i spostrzeżenia staną się materiałem do powstającej książki o rynku.

dr Dorota Żaglewska – absolwentka Instytutu Kulturoznawstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Na rynku antykwarycznym działa od 2009 r. W 2016 r. obroniła pracę doktorską pt. Wpływ kapitału kulturowego na polski rynek antykwaryczny. Przez wiele lat pracowała na stanowisku specjalistki ds. edukacji w Galerii ARTYKWARIAT w Poznaniu. Obecnie pracuje w zespole ds. projektów interdyscyplinarnych CK Zamek w Poznaniu.


wstęp wolny