piątek, 12 lipca otwarte 12 — 19
Galeria Miejska Arsenał

Stary Rynek 6, 61-772 Poznań
T. +48 61 852 95 02
E. arsenal@arsenal.art.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: nieczynne
Wtorek – Sobota: 12 — 19
Niedziela: 12 — 16

Przyszłość zaczyna się dziś
spotkanie z Aaronem Bastanim, autorem książki „W pełni zautomatyzowany luksusowy komunizm”
7.12.2022, g. 18.00

Kapitalizm odradza się przez kryzysy. Za każdym razem, kiedy siły społeczne rozwijają warunki względnej autonomii, obowiązkiem kapitału jest podważyć je w mniej lub bardziej dramatyczny sposób. Czy będzie to wojna, krach systemu bankowego, kryzys klimatyczny czy globalna epidemia, kapitał zawsze wychodzi z tych kataklizmów wzmocniony. Wydaje się, że brakuje nam nie tylko sił by się temu przeciwstawić, ale i wizji, która pozwoliłaby nam wykroczyć poza ograniczenia kapitalizmu. Aaron Bastani twierdzi jednak, że zrywając z fałszywym przekonaniem o rzadkości, dominującym we współczesnej ortodoksyjnej ekonomii, możemy już dziś dostrzec wokół nas solidne podstawy nowego, alternatywnego porządku. Dysponujemy obecnie rozwiązaniami pozwalającymi raz na zawsze pożegnać głód, powstrzymać kryzys klimatyczny, usunąć problem skończoności energii, przekroczyć ograniczenia własności prywatnej czy rozwiązać raz na zawsze większość problemów zdrowotnych ludzkości. W pełni zautomatyzowany luksusowy komunizm, propozycja, którą ugruntowuje Bastani w swoim manifeście, to śmiała odpowiedź na najbardziej palące problemy współczesności.


Pawilon, ul. Ewangelicka 1, Poznań

Zapraszamy na spotkanie z Aaronem Bastanim, autorem wydanej niedawno przez Wydawnictwo Ekonomiczne Heterodox książki W pełni zautomatyzowany luksusowy komunizm. Spotkanie prowadzone jest w języku angielskim.

Aaron Bastani – jest współzałożycielem i redaktorem Novara Media. Ukończył doktorat na Uniwersytecie Londyńskim. Jego zainteresowania badawcze koncentrują się wokół nowych mediów, ruchów społecznych i ekonomii politycznej. Publikował na łamach „Vice”, „The Guardian”, „The London Review of Books” oraz „The New York Times”. Regularnie występuje jako komentator na antenie BBC i Sky News.