czwartek, 13 czerwca otwarte 12 — 19
Galeria Miejska Arsenał

ul. Szyperska 2/6-8, 61-754 Poznań
T. +48 61 852 95 02
E. arsenal@arsenal.art.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: nieczynne
Wtorek – Sobota: 12 — 19
Niedziela: 12 — 16

Niewykrywalne
wykład performatywny
9.11.2019, g. 17.00

„Będę mówił o formach pokrewieństwa, a może raczej powinowactwa, to bardziej właściwe słowo, bo nie chodzi wyłącznie o krew, tylko o więzi, w jakie nas, mnie i ciebie, splata wirus ludzkiego niedoboru odporności”.

Wykład performatywny Szymona Adamczaka poświęcony jest problematyce rozwijania praktyki artystycznej wobec zagadnień związanych z HIV/AIDS w czwartej dekadzie epidemii. Jednym z głównych wątków wykładu jest temat „niewykrywalności" – kategorii odnoszącej się zarazem do poziomu wirusa we krwi, jak i ograniczonej widzialności tematyki związanej z HIV w sferze publicznej w Polsce. Artystę interesuje również doświadczenie ciała ustawicznie wytwarzającego złożoną (symbiotyczną) relację z wirusem oraz praca z artystycznymi genealogiami, dziedzictwem kulturowym i autofikcją.

Szymon Adamczak – pochodzący z Poznania artysta teatralny, mieszka na stałe w Amsterdamie. Członek i współzałożyciel Stowarzyszenia Kolektyw 1a w Poznaniu. Studiował filozofię i historię sztuki w ramach MISH na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz ukończył post-dyscyplinarny program magisterski dla praktyków teatru, DAS Theatre w Amsterdamie.


prowadzenie: Szymon Adamczak


fot. P. Szubert