piątek, 14 czerwca otwarte 12 — 19
Galeria Miejska Arsenał

ul. Szyperska 2/6-8, 61-754 Poznań
T. +48 61 852 95 02
E. arsenal@arsenal.art.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: nieczynne
Wtorek – Sobota: 12 — 19
Niedziela: 12 — 16

Miro-Khamoro
6-10.11.2023

to partycypacyjny projekt zachęcający uczestników(-czki) do rozważań nad tematem tożsamości. Będziemy przyglądać się temu, jak ukształtowała się nasza identyfikacja narodowa, kulturowa, społeczna – w jakie systemy była „wkładana” i do czego przymuszana.

Te pytania będą towarzyszyły nam podczas tygodniowych warsztatów artystycznych, których owocem ma być wspólnie stworzona instalacja spódnicy skrojonej na wzór romskiej.

Projekt ma charakter otwarty, dlatego zachęcamy wszystkich do udziału w tym wydarzeniu,  bez względu na wiek. Serdecznie zapraszamy osoby dorosłe wraz z dziećmi oraz seniorów!

Zachęcamy do uczestnictwa zarówno w jednym dniu, jak i we wszystkich spotkaniach oraz wieńczącej warsztaty rozmowie, zaplanowanej na 10 listopada. Tematem spotkania będą właśnie rozważania na temat naszej tożsamości.

W galerii będzie na nas czekać uprzednio przygotowane miejsce z ustawionym pudełkiem, papierem i długopisem, gdzie będzie można podzielić się swoimi przemyśleniami oraz refleksjami, które pojawią się podczas zajęć. Wszystkie teksty zostaną odczytane podczas rozmowy, która – podkreślamy – będzie mieć charakter luźnej dyskusji przy kubku herbaty z jabłkiem.

Cykl spotkań rozpocznie się w poniedziałek i skończy w czwartek, zawsze w godzinach 17.00-19.00 Zaczniemy warsztatami krawieckimi z patchworku. Będziemy uczyć się ciąć i zszywać różne tkaniny w odrębne elementy, co planujemy kontynuować również we wtorek. Na miejscu będą dostępne igły, nici oraz maszyny do szycia.

W środę i czwartek skupimy się na krochmaleniu i dekorowaniu przygotowanych przez nas tkanin. W ciągu tego tygodnia wszystkie wyprodukowane przez nas materiały będziemy przymocowywać do uprzednio zbudowanej konstrukcji.

Po zakończeniu warsztatów instalacja zostanie udostępniona do oglądania w przestrzeni Galerii.


Warsztaty

6-9.11.2023, godz. 17.00-19.00

Dyskusja

10.11.2023, godz. 18.00