wtorek, 16 lipca otwarte 12 — 19
Galeria Miejska Arsenał

Stary Rynek 6, 61-772 Poznań
T. +48 61 852 95 02
E. arsenal@arsenal.art.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: nieczynne
Wtorek – Sobota: 12 — 19
Niedziela: 12 — 16

Matryca
działania partycypacyjne
9-20.10.2018
w godzinach otwarcia galerii

Mówi o sobie, że jest kolekcjonerką śmieci. Istotą jej metody rzeźbiarskiej jest recykling. Artystka wykorzystuje głównie odpady i surowce wtórne, plastikowe butelki, drewno z rozbiórki i zrzyny tartaczne, skrzywione gwoździe. Nie uważa się jednak za ekolożkę – po prostu wokół jest tyle porzuconych przedmiotów, że nie ma potrzeby produkować nowych. Recykling to u niej raczej taki nawyk.

Na wystawę w Galerii Miejskiej Arsenał Tatiana Wolska przygotuje monumentalną rzeźbę mieszkalną z odpadów drewna. Bez wcześniejszego planu i szczegółowo określonego celu artystka pozwoli instalacji swobodnie rozrastać się w przestrzeni galerii, a wszyscy chętni i chętne będą mogli od 9 do 20 października współuczestniczyć w tym procesie.

Goście i gościnie są proszeni o przyniesienie ze sobą dowolnych, niepotrzebnych kawałków drewna, zabranych z domu czy znalezionych po drodze do Galerii.


Tatiana Wolska – polska rzeźbiarka i rysowniczka, ur. w 1977 r. w Zawierciu, mieszka i pracuje w Brukseli. Studiowała w École nationale supérieure d'arts Villa Arson w Nicei i w Chelsea College of Arts w Londynie. W 2014 r. zdobyła Grand Prix Salon de Montrouge, dzięki czemu jej prace były prezentowane w Palais de Tokyo w Paryżu (2015). Wystawa w Galerii Miejskiej Arsenał jest jej pierwszym projektem site-specific w Polsce.