niedziela, 23 czerwca otwarte 12 — 16
Galeria Miejska Arsenał

Stary Rynek 6, 61-772 Poznań
T. +48 61 852 95 02
E. arsenal@arsenal.art.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: nieczynne
Wtorek – Sobota: 12 — 19
Niedziela: 12 — 16

LOCAL NEWS: KISS ME IN THE GLASS
Stefan Kornacki / Performance
16.04.2021, g. 12.00-14.00
No weź przestań. Siedzę cały czas w chacie. Ty też? Ja piex85&e. W sumie spoko, zaje&*%$e. Z drugiej strony zupełnie nie ma pojęcia, jak to wyrazić.*
Izolacja niczym gwiazda na czerwonym dywanie lansuje się z przerwami od wiosny 2020 roku. “Kiss me in the glass” jest kumulacją bodźów i przeżyć towarzyszących autorowi w czasie pandemii. Smutna konstatacja oddalania się od siebie. Zamknięty w domu, schowany za szybą, spotykający się z ludźmi na ekranach monitorów. Działający w świecie, gdzie reguły są wynaczane przez ciągle uczący się algorytm, chcący za wszelką cenę przykłóc swoją uwagę.
Autor zapewnia również wszystkim możliwości bezpiecznego całowania się z nim przez szybę witryny pod warunkiem wcześniejszego jej zdezynfekowania. (płyn dostępny na miejscu).
* tekst z porannego smsa
O LOCAL NEWS:
Cykl interwencji, performance, wideo, instalacji realizowanych nieprzerwanie od 2010 roku. Przeważnie w Polsce oraz Portugalii. Przez niektórych nazywany projektem zaangażowanym społecznie albo sztuką krytyczną. Oprócz działań w przestrzni miejskiej Local News pojawił się m.in w PGS Sopot, Galerii Monopol oraz Galerii Śmierć Frajerom w Warszawie, Galerii Kultura w Siedlcach, Plataforma Revolver w Lizbonie, Museu Bernardo w Caldas da Rinha oraz w Porto.

Stefan Kornacki - artysta multimedialny. Twórca grupy muzycznej Ser Charles oraz duetu Stop, Laureat „Talentów Trójki” przyznawanych przez Program 3 Polskiego Radia kategorii sztuki wizualne, wyróżniony tytułem „Kulturysta”, przyznawanym przez Radiowy Dom Kultury. Absolwent grafiki na WSP UMK w Toruniu. Obecnie pracuje nad Inscription Project (cykl instalacji oraz działań w przestrzeni miejskiej z wykorzystaniem zdemontowanych napisów oraz neonów), Local News - akcji z pogranicza sztuki zaangażowanej społecznie oraz krytycznej - jedno z działań „Nie stawiajcie mi pomników” można było zobaczyć w głośnym, czeskim filmie „Jak Bóg szukał Karela” Poszukuje nowej przestrzeni dla poezji w projektach Szerokości oraz Wiersze dla Biegaczy. Jego prace można było zobaczyć m. in w Polsce, Portugalii, Niemczech, Estonii, na Ukrainie oraz w Indiach. Na co dzień jako grafik współpracuje m. in z „Nowym Tygodnikiem Kulturalnym”. Mieszka i tworzy w Warszawie.

wydarzenie odbywające się w witrynie galerii