Świat nie jest idealny, wręcz przeciwnie. Każdego dnia widzimy jego niedoskonałości. Każdego dnia widzimy i doświadczamy błędów – od źle zaparkowanego, blokującego przejście samochodu, przez zabetonowany plac w temperaturze 50℃, aż po znikającą na naszych oczach przyrodę. Pragniemy lepszego jutra, ale jak do niego dotrzeć? Przecież to, co teraz widzimy jako błędy, w przeszłości było odpowiedzią na konkretne problemy lub poprawiało komfort życia. Nasze otoczenie to skomplikowana struktura stworzona przez dodawanie nowych elementów do już wcześniej istniejących.
Czy dotarcie do utopii jest możliwe? Jak tworzyć lepsze jutro? Jak radzić sobie i jak postrzegać błędy? Czy wystarczy je krytykować?
Zaczniemy od rozmowy. Opiszemy stan obecny. Zobaczymy miejsce. Wyobrazimy sobie lepsze jutra. Spróbujemy do nich dotrzeć poprzez proces zastępowania starych, niedziałających już elementów, nowymi.
Jutra = wyobraźnia
Kolektyw powstał, by stawić czoła marazmowi i kryzysom codzienności oraz w celu wyobrażania lepszych jutr. Jest to przestrzeń rozmów, analiz i projektowania. Przede wszystkim jednak jest to miejsce poszukiwań utopii – od tych najprostszych, codziennych i dostępnych, po te zupełnie nieuchwytne i niewyobrażalne.
Jego bazę tworzą cztery osoby: Justyna Maria Dunaszewska (architekta, ilustratorka), Kuba Kopecki (projektant UX/UI, organizator), Anna Kryzhanivska (socjolożka, marketingowczyni), Sergiusz Waluda-Rozmus (architekt, urbanista). Kolektyw jest otwarty na wszystkie wyobraźnie, niezależnie czyje, niezależnie od wiedzy czy doświadczeń.
zapisy: mateusz.nowacki@arsenal.art.pl