piątek, 14 czerwca otwarte 12 — 19
Galeria Miejska Arsenał

ul. Szyperska 2/6-8, 61-754 Poznań
T. +48 61 852 95 02
E. arsenal@arsenal.art.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: nieczynne
Wtorek – Sobota: 12 — 19
Niedziela: 12 — 16

KNAF – Nagroda imienia Leszka Knaflewskiego dla młodych twórców
28.05-30.06.2018

Galeria Miejska Arsenał w Poznaniu oraz Katedra Intermediów Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu ogłaszają ogólnopolski konkurs dla młodych artystów (do 35 roku życia) posługujących się nowymi mediami oraz dokonujących eksperymentów na skrzyżowaniu sztuk wizualnych i dźwięku.  Konkurs jest dwuetapowy, w pierwszej fazie z przesłanych zgłoszeń wyłaniana jest grupa nominowanych do nagrody, która zaprezentowana zostanie na wystawie w Galerii Miejskiej Arsenał. W drugiej fazie ogólnopolskie jury wybierze laureatów konkursu. Nagroda Główna ufundowana przez Miasto Poznań wynosi 20 000 zł, związana jest także z wystawą w Galerii Miejskiej Arsenał i publikacją katalogu.

Ideą konkursu jest promowanie postaw twórczych związanych z poszukiwaniem nowych narzędzi ekspresji artystycznej w obszarze sztuki mediów, sztuk wizualnych oraz szeroko pojętej sztuki dźwięku.  Ma on na celu podkreślenie wagi radykalnych i odważnych wyborów młodych artystów, którzy wiążą swoje życie ze sztuką.

Konkurs poświęcony jest  pamięci wybitnego poznańskiego artysty i profesora Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu – Leszka Knaflewskiego – KNAFA. Od lat 90. jego twórczość sytuowała się na pograniczu sztuk wizualnych i muzyki. Zmarł 6 września 2014. W latach 1980-1985 studiował w PWSSP (potem ASP, dziś Uniwersytet Artystyczny) w Poznaniu, gdzie uzyskał dyplom z malarstwa. Współtworzył grupę Koło Klipsa, której był członkiem w latach 1983-1990. Współpracował z wieloma formacjami muzycznymi: Rasa, Sten, Socrealism, Art Sound Project, Drum Machina, Kot. Był autorem rysunków, obiektów, instalacji, filmów wideo. Tworzył własne instrumenty muzyczne. Od 1990 roku zajmował się pracą dydaktyczną. Był profesorem na Wydziale Komunikacji Multimedialnej (kierunek Intermedia) Uniwersytetu Artystycznego.

Konkurs będzie realizowany w trybie dwuletnim. W 2018 roku odbędzie się wystawa konkursowa, a wśród jej uczestników wyłoniony zostanie laureat, natomiast w kolejnym – 2019 roku w Galerii Miejskiej Arsenał zorganizowana zostanie wystawa indywidualna prac laureata do której Galeria wyda też katalog.

Regulamin - KNAF — Regulamin konkursu

Formularz zgłoszeniowy

Pytania prosimy kierować na adres: knaf@arsenal.art.pl