czwartek, 13 czerwca otwarte 12 — 19
Galeria Miejska Arsenał

ul. Szyperska 2/6-8, 61-754 Poznań
T. +48 61 852 95 02
E. arsenal@arsenal.art.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: nieczynne
Wtorek – Sobota: 12 — 19
Niedziela: 12 — 16

Drag Queen. Kreowanie wizualnej reprezentacji
warsztaty z Babcią
13.12.2022, g. 18.00

Drag jest trochę jak tworzenie swojego awatara w grze, tylko że w realnym życiu. Niezależnie od tego, co chcemy w dragu robić, ta forma sztuki jest oparta przede wszystkim na wizualności i wizerunku. Drugie spotkanie będzie wstępem do kreowania wizualnej reprezentacji swojego pomysłu na drag personę.

Nie bez powodu perzy okazji pierwszego spotkania sugerowałem, aby koncept dragowy był wpisany w jakiegoś rodzaju narrację – tworzy to ramy estetyczne, którymi można się kierować podczas kreowania strojów, makijażu czy tego, co nosimy na głowie. Drag bardzo często jest też po prostu rozwinięciem i uwydatnieniem tego, kim jesteśmy, nasza osobowość sceniczna lśni nami – takimi, jacy i jakie jesteśmy naprawdę. Bardzo chętnie opowiem o swoich początkach, o tym, jak kształtowała się moja estetyka, co na nią wpływało i jak z czasem się zmieniała. Myślę, że najważniejszą częścią wprowadzenia będzie to, co dla początkujących osób tworzących drag jest najcenniejsze, czyli wskazówki, w jaki sposób, bez angażowania dużej ilości kapitału, zaopatrzyć się w najważniejsze przybory do makijażu i gdzie szukać dobrych strojów.

Częścią praktyczną spotkania będzie wymyślenie alternatywnego sposobu na ubranie naszej drag persony – mając pomysł, kim ona mogłaby być, chciałbym, abyśmy wspólnie poszukali i poszukały sposobu, aby w jak najciekawszy sposób stworzyć plan na look.


zapisy: ewelina.muraszkiewicz@arsenal.art.pl

matrona: pozqueer