Drag jest trochę jak tworzenie swojego awatara w grze, tylko że w realnym życiu. Niezależnie od tego, co chcemy w dragu robić, ta forma sztuki jest oparta przede wszystkim na wizualności i wizerunku. Drugie spotkanie będzie wstępem do kreowania wizualnej reprezentacji swojego pomysłu na drag personę.
Nie bez powodu perzy okazji pierwszego spotkania sugerowałem, aby koncept dragowy był wpisany w jakiegoś rodzaju narrację – tworzy to ramy estetyczne, którymi można się kierować podczas kreowania strojów, makijażu czy tego, co nosimy na głowie. Drag bardzo często jest też po prostu rozwinięciem i uwydatnieniem tego, kim jesteśmy, nasza osobowość sceniczna lśni nami – takimi, jacy i jakie jesteśmy naprawdę. Bardzo chętnie opowiem o swoich początkach, o tym, jak kształtowała się moja estetyka, co na nią wpływało i jak z czasem się zmieniała. Myślę, że najważniejszą częścią wprowadzenia będzie to, co dla początkujących osób tworzących drag jest najcenniejsze, czyli wskazówki, w jaki sposób, bez angażowania dużej ilości kapitału, zaopatrzyć się w najważniejsze przybory do makijażu i gdzie szukać dobrych strojów.
Częścią praktyczną spotkania będzie wymyślenie alternatywnego sposobu na ubranie naszej drag persony – mając pomysł, kim ona mogłaby być, chciałbym, abyśmy wspólnie poszukali i poszukały sposobu, aby w jak najciekawszy sposób stworzyć plan na look.
zapisy: ewelina.muraszkiewicz@arsenal.art.pl
matrona: pozqueer