piątek, 14 czerwca otwarte 12 — 19
Galeria Miejska Arsenał

ul. Szyperska 2/6-8, 61-754 Poznań
T. +48 61 852 95 02
E. arsenal@arsenal.art.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: nieczynne
Wtorek – Sobota: 12 — 19
Niedziela: 12 — 16

Zwierzyniec z drewna
warsztaty z cyklu "Rodzinne spotkania ze sztuką"
6.05.2023, g. 11.00 – 13.00

Zapraszamy na warsztaty dla dzieci w wieku 5–10 lat (wraz z opiekunami), polegające na wykonywaniu zabawek i ozdób z drewna, w tym z drewna „odzyskanego”.

W ramach zajęć z przygotowanych wcześniej kawałków drewna różnej wielkości i różnego pochodzenia (deseczki, listewki, klocki, mniejsze i większe gałęzie i patyki) wykonamy zabawki – zwierzęta. Drewno łączyć będziemy z tkaninami, sznurkami, włóczkami, koralikami, farbami i innymi atrakcyjnymi dodatkami.

Gwarantujemy: efekt zawsze jest udany, a sama praca z naturalnymi materiałami i specjalnie przygotowanymi narzędziami – niezwykle satysfakcjonująca.

Takie warsztaty pobudzają kreatywność uczestników, a w efekcie warsztatów przerabiane kawałki drewna nie tylko nabiorą wartości, ale również staną się niepowtarzalne i unikatowe – warsztaty będą więc łączyły kreatywność z trendem dbania o środowisko – poprzez „upcykling”. Efektem warsztatów będzie nie tylko piękna zabawka, ale także satysfakcja, jaką niesie kontakt – niejednokrotnie pierwszy – z narzędziem stolarskim.


Iwona Gryska-Robaszkiewicz – architektka z wieloletnim doświadczeniem przy projektowaniu i realizacji inwestycji. Od kilku lat prowadzi także zajęcia z dziećmi i młodzieżą – kreatywne warsztaty artystyczne i rękodzielnicze. Potrafi malować, rysować, szyć, pracować w drewnie – jest fanką wszelkiego rękodzieła i kreatywnej pracy z niemal każdym materiałem, dającym się obrabiać, przerabiać i kształtować. Od wielu lat współtworzy zespół twórców plenerowego widowiska historycznego „Orzeł i krzyż”, realizowanego przez Stowarzyszenie „Dzieje”, gdzie jest koordynatorką rekwizytorni.


Prowadzenie: Iwona Gryska-Robaszkiewicz

Wstęp wolny

Zapisy: joanna.tekla@arsenal.art.pl