wtorek, 16 lipca otwarte 12 — 19
Galeria Miejska Arsenał

Stary Rynek 6, 61-772 Poznań
T. +48 61 852 95 02
E. arsenal@arsenal.art.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: nieczynne
Wtorek – Sobota: 12 — 19
Niedziela: 12 — 16

Zestaw podróżny. Pudełko z zabawkami
warsztaty rodzinne
7.04.2018, godz. 11.00-13.00

Podróże bywają fascynujące, szczególnie kiedy jedziemy w nowe miejsca i nie możemy się doczekać, aż tam dotrzemy. Jednak sama podróż czasem się dłuży. Jak umilić sobie ten czas? Zanim wyruszycie na kolejne odkrywanie świata, przygotujcie z nami zestaw podróżnika. Będą w nim malutkie wersje gier i zabawek, które zrobicie sami. Kółko i krzyżyk, puzzle, memory, tangram, filcowe układanki i oczywiście notesy na ważne rysunki i zapiski. A wszystko to zamknięte w metalowej puszce, aby było bezpieczne i zawsze pod ręką.

W trakcie warsztatów wspólnie z dziećmi stworzymy pudełka z różnymi zabawkami, którymi można się bawić podczas podróży. Jako materiał wykorzystamy przede wszystkim metalowe puszki z odzysku. Do środka będzie można schować kilka przedmiotów gotowych, ale przede wszystkim własnoręcznie zrobione zabawki, najlepiej w wersji mini, co samo w sobie jest już wyzwaniem i jednocześnie dobrą zabawą.

Podróż będzie przez nas rozumiana jako coś, co wybieramy lub coś do czego zmusza nas sytuacja, jak w przypadku bycia uchodźcą. Prowadząca będzie zachęcała dzieci do tego, aby pomyślały o innych i to dla nich spróbowały zaprojektować takie pudełko z zabawkami. Inspiracją dla Dobromiry Szydłowskiej z jednej strony są artyści, którzy jeżdżą po obozach dla uchodźców i robią z dziećmi warsztaty, pokazują sztuczki, śpiewają; z drugiej natomiast kontekst sztuki współczesnej i prac z zeszłorocznych Documenta w Kassel.


Dobromira Szydłowska – absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, absolwentka studiów podyplomowych Edukacji Artystycznej w zakresie plastyki UA w Poznaniu. Prowadzi warsztaty dla dzieci i młodzieży, współpracuje z fundacjami, stowarzyszeniami i instytucjami kultury. Przez kilka lat pracowała w Galerii BWA w Gorzowie Wlkp., gdzie prowadziła warsztaty i współtworzyła program edukacyjny. Obecnie nauczyciel plastyki w MDK nr 2 w Poznaniu. Poszukuje różnych sposobów na budowanie twórczych postaw w duchu komunikacji empatycznej.

Informacje i zapisy: joanna.tekla@arsenal.art.pl, 61 852 95 01

Wstęp Wolny