piątek, 19 kwietnia otwarte 12 — 19
Galeria Miejska Arsenał

ul. Szyperska 2/6-8, 61-754 Poznań
T. +48 61 852 95 02
E. arsenal@arsenal.art.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: nieczynne
Wtorek – Sobota: 12 — 19
Niedziela: 12 — 16

ZABAWY KUCHENNE – warsztaty rodzinne

Zapraszamy dzieci w wieku 5-8 lat wraz z opiekunami  

Czas trwania: 120 minut

Wstęp wolny

Galeria Miejska Arsenał zachęca do spędzenia kreatywnej soboty na warsztatach rodzinnych „Zabawy Kuchenne”, zaplanowanych na 10 czerwca. W czerwcowe przedpołudnie udowodnimy, że kuchenne przedmioty codziennego użytku z powodzeniem stać się mogą niezwykłymi narzędziami plastycznymi. Przyjrzymy się uważnie wybranym produktom spożywczym i sprzętom do gotowania, które posłużą nam jako materiał do twórczej zabawy.

Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku 5-8 lat wraz z opiekunami, którzy będą mogli włączyć się we wspólne działania plastyczne. Pod okiem prowadzącej dzieci stworzą niecodzienne prace malarskie, które będą mogły zabrać ze sobą do domu. Działania plastyczne poprzedzone będą wspólnym zwiedzaniem trwającej aktualnie wystawy ilustracji książkowej autorstwa Emilii Dziubak.

„Zabawy Kuchenne” inaugurują cykl warsztatów dla rodzin, które mają się odbywać w Galerii co miesiąc.

Katarzyna Bajerowicz – urodziła się w 1969 roku w Poznaniu. Malarka, graficzka, fotografka, obecnie zajmuje się przede wszystkim ilustracją. Jest uznaną współautorką licznych książek dla dzieci, które zachwycają także dorosłych, którzy zachowali w sobie dziecięcą wrażliwość i zdolność do zachwytu. Prywatnie mama trzech córek, właścicielka trzech psów i kota, majsterklepka, niezła kucharka i rekordowa bałaganiara. Najbardziej lubi akwarele, makaron z sosem pomidorowym i kapelusze. W planach ma Wielką Podróż – jeszcze nie wie dokąd.

Informacje/ Zapisy: sekretariat@arsenal.art.pl, tel.: 61 852 9501