wtorek, 16 lipca otwarte 12 — 19
Galeria Miejska Arsenał

Stary Rynek 6, 61-772 Poznań
T. +48 61 852 95 02
E. arsenal@arsenal.art.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: nieczynne
Wtorek – Sobota: 12 — 19
Niedziela: 12 — 16

Z cyklu: Nieskrywane przyjemności druku - Pasaż Kultury

Z cyklu: Nieskrywane przyjemności druku
„Rozpoznanie” – spotkanie wokół nowego numeru „Punktu” - magazynu o sztuce

W spotkaniu wezmą udział redaktorzy magazynu - Magda Popławska, Anna Czaban, Jakub Bąk, Marcin Matuszak, a także zaproszeni goście, autorzy Punktu m.in. Marcin Czerkasow, Łukasz Białkowski.
27.08.2010, godz. 18.00
miejsce: Pasaż Kultury, Stary Rynek w Poznaniu

Promocja Punktu będzie okazją do dyskusji na temat autorstwa, również w wymiarze poruszanym w najnowszym numerze. Przyjrzymy się skłonnościom polskich artystów do działania w grupie, strategii repostu - specyfice kopii; autorstwu przekazów internautów w erze YouTube - ich władzy wizualnej; ostatecznie, samym autorom i ich legendarnym biografiom. Ideą spotkania jest również ogólna dyskusja na tematy związane z pisaniem o sztuce i prezentowaniem jej. Czy istnieje potrzeba obierania nowego dyskursu: intelektualnego, lecz pozaakademickiego? W jaki sposób słowo powinno łączyć się z obrazem: jako komentarz, narracja, niezależny byt? A może słowo przypomina nam o zakorzenieniu sztuki w społeczeństwie i czyni ją pod różnymi względami sztuką zaangażowaną? Zaprosimy do zadawania dalszych pytań i szukania odpowiedzi.

Nieskrywane przyjemności druku - cykl wydarzeń poświęconych rarytasom wydawniczym: książkom artystycznym, poezji, literaturze oraz wszelkim publikacjom o kulturze wizualnej, sztuce, architekturze i filmie. Cykl zakłada szereg spotkań z autorami, projektantami i wydawcami: prezentacje ich osiągnięć i dyskusje z publicznością. Spotkania dedykujmy wszystkim tym, którzy uwielbiają zatapiać nos w stronach świeżo wydrukowanej książki.

plik pdf z nowym numerem do pobrania:
http://www.punktmag.pl/

-------------------------------------------
loga