czwartek, 13 czerwca otwarte 12 — 19
Galeria Miejska Arsenał

ul. Szyperska 2/6-8, 61-754 Poznań
T. +48 61 852 95 02
E. arsenal@arsenal.art.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: nieczynne
Wtorek – Sobota: 12 — 19
Niedziela: 12 — 16

Z cyklu: Nieskrywane przyjemności druku - Pasaż Kultury

spotkanie
Z cyklu: Nieskrywane przyjemności druku
29.07.2010, godz. 19.00, czwartek
miejsce: Pasaż Kultury, Stary Rynek w Poznaniu

Promocja książki Mariusza Rosiaka "Zapisane obrazy. Pisma krytyczne i wiersze"
W spotkaniu udział wezmą:
Maria Rokosz-Rosiak, która zebrała i uporządkowała dorobek pisarski zmarłego męża,
prof. Grzegorz Dziamski, Tadeusz Żukowski oraz – jako prowadząca – dr Justyna Ryczek.

Zapraszamy do zapoznania się i zgłębienia dorobku pisarskiego cenionego kulturoznawcy, krytyka artystycznego, poety, marszanda, kolekcjonera sztuki, wydawcy - Mariusza Rosiaka.
Jako dyrektor Galerii Miejskiej „Arsenał” w latach 1992-1998, następnie właściciel prywatnej galerii sztuki współczesnej - „Galerii R”, Mariusz Rosiak podejmował tematy nowe, wpływał na rozwój sztuki współczesnej, brał udział w społecznej dyskusji na temat granic sztuki. Spotkanie będzie okazją do przyjrzenia się twórczości objawiającej zaangażowanie, wszechstronność i wrażliwość autora, a nade wszystko - jego fascynacje.
„Przez całe życie zajmowałem się sztuką. Mogę więc śmiało powiedzieć, że zawsze kroczyłem tą samą drogą, nawet jeśli skręcałem w prawo lub w lewo, to zawsze wracałem rychło na obrany dukt. Zapewne nie raz i nie dwa wpadłem w ostry zakręt, skręciłem w ślepą uliczkę. Z wieloma ludźmi, których spotkałem, było mi po drodze. Z wieloma szedłem krótszy lub dłuższy czas, z wieloma przeszedłem – można powiedzieć – szmat drogi. Z wieloma również moje drogi rozchodziły się równie szybko, jak się zbiegały. Różnice charakterów, poglądów na sztukę i na życie, różnice w skali oczekiwań tego, co chcemy poprzez wspólną wędrówkę osiągnąć… Przez lata.” – Mariusz Rosiak.

Koordynacja: Magdalena Popławska

Nieskrywane przyjemności druku - cykl wydarzeń poświęconych rarytasom wydawniczym: książkom artystycznym, poezji, literaturze oraz wszelkim publikacjom o kulturze wizualnej, sztuce, architekturze i filmie. Cykl zakłada szereg spotkań z autorami, projektantami i wydawcami: prezentacje ich osiągnięć i dyskusje z publicznością. Spotkania dedykujmy wszystkim tym, którzy uwielbiają zatapiać nos w stronach świeżo wydrukowanej książki.

wstęp wolny

loga