wtorek, 16 lipca otwarte 12 — 19
Galeria Miejska Arsenał

Stary Rynek 6, 61-772 Poznań
T. +48 61 852 95 02
E. arsenal@arsenal.art.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: nieczynne
Wtorek – Sobota: 12 — 19
Niedziela: 12 — 16

Z cyklu: Ekrany Arsenału

Z cyklu: Ekrany Arsenału
Awangarda i seks. Filmowe (od)erotyzowanie ciała wykład dr Marty Kosińskiej ilustrowany przykładami filmowymi
miejsce: Pasaż Kultury, Stary Rynek w Poznaniu

Powojenne eksperymenty ze sztuką ruchomego obrazu nasycone przekonaniem o artystycznej randze filmu coraz śmielej dokonywały desantu na świat je otaczający. Próbując oddać jego „prawdę” czy też ją podważyć, za każdym razem rozsadzały współczesną im kulturę od środka. Eksperyment filmowy stawał się więc eksperymentem ze sposobem wyrażania, myślenia i postrzegania kategorii dla kultury najbardziej kluczowych. Negocjacja zastanych znaczeń traktowana była jako szczególnie brawurowa tam, gdzie pytano o cielesność i płeć. Film artystyczny stawał się poligonem nowych sposobów oswajania tak mięsności, jak i erotyki ludzkiego ciała.
26.08.2010, godz. 18.00

dr Marta Kosińska - adiunkt w Zakładzie Badań nad Kulturą Filmową i Audiowizualną w Instytucie Kulturoznawstwa UAM. Zajmuje się teorią komunikacji, teorią języka, kulturowym i lingwistycznym wymiarem Web 2.0. Krytyczka sztuki, tłumaczka

Ekrany Arsenału - spotkania, których celem jest prezentacja szeroko rozumianej twórczości filmowej oraz sztuki wideo. Na tytułowych ekranach pojawią się filmy profesjonalistów, ale i studentów oraz uczniów. Odnotowane i zaprezentowane zostaną nowe zjawiska w dziedzinie najciekawszych działań audiowizualnych. Powstanie forum wymiany pomiędzy twórcami z różnych środowisk.

koordynatorki: Bogna Błażewicz, Anna Czaban
bogna@arsenal.art.pl, anna.czaban@arsenal.art.pl
tel. 061 8529502

wstęp wolny

loga