wtorek, 16 lipca otwarte 12 — 19
Galeria Miejska Arsenał

Stary Rynek 6, 61-772 Poznań
T. +48 61 852 95 02
E. arsenal@arsenal.art.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: nieczynne
Wtorek – Sobota: 12 — 19
Niedziela: 12 — 16

Z cyklu: ANIMACJA W ARSENALE

Z cyklu: ANIMACJA W ARSENALE. Realizacje studentów i pedagogów Katedry Animacji Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu
Prof. Jacek Adamczak i jego studenci

20.02.2013 (środa), godz. 18.00, wstęp wolny

Druga z cyklu prezentacja Katedry Animacji Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Tym razem zaprezentowany zostanie dorobek   profesora Jacka Adamczaka i prowadzonej przez niego i asystenta, Robeta Procha, I Pracowni Animacji.

Głównym celem przedmiotów realizowanych w I Pracowni Animacji jest kształtowanie indywidualnego języka artykulacji artystycznej poprzez film animowany, w którym proces animacji jest zasadniczym i kreatywnym etapem integracji wszystkich środków. Cel ten realizowany jest przez badanie i zgłębianie możliwości tworzywa, jakim jest materia rysunkowa i doskonalenie procesu animacji w trakcie realizacji etiud i filmów dyplomowych. Indywidualne poszukiwania kształtują autorski charakter warsztatu, który bezpośrednio wpływa na wyraz syntezy sztuki plastycznej, animacyjnej i filmowej. Celem szczególnym jest twórcze wykorzystanie współczesnych narzędzi cyfrowych, z pierwotnym procesem animacji w technikach klasycznych, uwzględniające naturalność i różnorodność tradycyjnych materii plastycznych.

Na pokazie zaprezentowane zostaną wybrane filmy z dorobku Jacka Adamczaka oraz etiudy i filmy dyplomowe zrealizowane na przestrzeni ostatnich kilku lat przez Zuzannę Dąbrowską, Wojtka Bąkowskiego, Roberta Procha, Maję Tetłak, Zofię Mikołajczak, Olę Szmidę, Kubę Szymańskiego,  Arka Nowakowskiego i Miłosza Margańskiego.

prof. Jacek Adamczak - reżyser, scenarzysta, animator, scenograf. Prorektor do spraw studenckich na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Kierownik I Pracowni Animacji w Katedrze Animacji na Wydziale Komunikacji Multimedialnej. Od 30 lat związany ze Studiem Filmów Animowanych w Poznaniu. Członek Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Specjalizuje się w różnorodnych technikach animacji rysunkowej. Twórczość filmową kieruje głównie do młodego odbiorcy. Jego filmy prezentowane były na 120 festiwalach, pokazach i przeglądach w kraju i na świecie. Laureat nagród i wyróżnień na festiwalach krajowych i zagranicznych (między innymi w Poznaniu, Krakowie, Bratysławie, Moskwie, Kairze i Chicago)

Koordynacja: Bogna Błażewicz

Fot. Jacek Adamczak, Jak szukaliśmy Lailonii