niedziela, 3 marca otwarte 12 — 16
Galeria Miejska Arsenał

ul. Szyperska 2/6-8, 61-754 Poznań
T. +48 61 852 95 02
E. arsenal@arsenal.art.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: nieczynne
Wtorek – Sobota: 12 — 19
Niedziela: 12 — 16

Wyspy wyobraźni
warsztat rodzinny
05.08.2017, g. 11.00—13.00

Zapraszamy dzieci w wieku 5-8 lat wraz z opiekunami.

Informacje/ Zapisy: sekretariat@arsenal.art.pl, tel. 61 852 9501

Prowadzenie: Kamil Wnuk
Współpraca: Maria Porzucek-Miśkiewicz


WYSPY WYOBRAŹNI to interdyscyplinarny warsztat artystyczny i przestrzeń wolności: myślenia, mówienia, tworzenia oraz dialogu dzieci z dziećmi, a także dzieci z dorosłymi. To miejsce spotkań małych obywateli świata, w którym wspólnie odkrywają, eksperymentują, dziwią się, dociekają, pytają, dyskutują, wyrażają siebie a przede wszystkim wspaniale się bawią.
Warsztaty mają na celu rozwijanie wyobraźni przestrzennej uczestników oraz pogłębianie ich wrażliwości artystycznej. W planie znajdą się między innymi, przygotowanie własnej, autorsko wykreowanej przestrzeni artystycznej za pomocą malarstwa i działań przestrzennych.

„Wyspy Wyobraźni” to kolejny z cyklu warsztatów dla rodzin, które będą się odbywać w Galerii przez cały rok, raz w miesiącu.

Kamil Wnuk – Artysta multimedialny, performer, pedagog. Z powodzeniem prowadzi warsztaty artystyczne dla różnych grup wiekowych. Absolwent Politechniki Radomskiej i Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. W latach 2009-2011 asystent IV Pracowni Fotografii na Wydziale Komunikacji Multimedialnej poznańskiego Uniwersytetu Artystycznego. Obecnie doktorant w Zakładzie Działań Twórczych w Przestrzeni Społecznej Wydziału Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W latach 2014-2017 wdrożył do poznańskiego gimnazjum unikatową klasę artystyczną z kierunkiem nowe media. Prowadzi zajęcia na kierunku: Media Interaktywne i Widowiska na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej UAM, pracuje w Szkole Podstawowej nr 2 w Plewiskach. Stypendysta m.in. VDA Kauno Dailės Fakultetas na Litwie oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Majka Porzucek-Miśkiewicz – Pedagog, dydaktyk, adiunkt w Zakładzie Dydaktyki Ogólnej na Wydziale Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, absolwentka pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej. Od 2003 roku zajmuje się funkcjonowaniem ucznia zdolnego w środowisku szkolnym i pozaszkolnym. Jej zainteresowania badawcze dotyczą zdolności, potencjału, twórczości. Prowadzi szereg warsztatów plastycznych dla dzieci
i młodzieży, które stymulują do twórczego rozwoju. W propozycjach działań akcentuje aktywność uczestników, stymulując ich kreatywność i pobudzając do wykorzystania w pełni własnych możliwości.