wtorek, 16 lipca otwarte 12 — 19
Galeria Miejska Arsenał

Stary Rynek 6, 61-772 Poznań
T. +48 61 852 95 02
E. arsenal@arsenal.art.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: nieczynne
Wtorek – Sobota: 12 — 19
Niedziela: 12 — 16

Warsztat „3...2...1...START!”
warsztat rodzinny

Zapraszamy dzieci w wieku 5-9 lat wraz z opiekunami

Prowadzenie: Natalia Czarcińska

Wstęp Wolny

Informacje/ Zapisy: sekretariat@arsenal.art.pl;  tel.: 61 852 9501

Kolejne sobotnie spotkanie rodzinne, w trakcie którego opiekunowie będą się włączać do wspólnych działań z dziećmi. Warsztat „3... 2... 1... START!” odnosić się będzie do zagadnienia muzeum sztuki. Warsztaty będą zaproszeniem wszystkich chętnych dzieci do wirtualnej podróży i spotkania, spotkania z rozmaitymi dziełami sztuki współczesnej, tymi największymi, najmniejszymi, najdziwniejszymi, najtrudniejszymi i innymi naj...

Wyobraźmy sobie wielką międzygalaktyczną podróż... Podróż do Wielkiego Międzygalaktycznego Muzeum Sztuki. Jego zwiedzanie będzie wielką przygodą. Przyjrzymy się dziełom tam zgromadzonym i spróbujemy odnaleźć te, które zaginęły.

Będziemy rysować, konstruować, wycinać, budować, kleić i doklejać. Użyjemy materiałów, zarówno recycling-owych, jak i kartonów,  pudełek, rur, taśm i folii wszelkich kolorów i szerokości.

Celem warsztatu, oprócz rozbudzenia dziecięcej wyobraźni, będzie zbudowanie konstrukcji pojazdu kosmicznego, który będzie niezbędny do odkrywania i badania sztuki... międzygalaktycznej sztuki.

Natalia Czarcińska-  W 2009 roku ukończyła z wyróżnieniem Uniwersytet Adama Mickiewicza realizując dyplom z edukacji artystycznej w zakresie sztuk plastycznych. W 2011 roku obroniła dyplom na kierunku Malarstwo. W 2010 roku odbyła półroczne studia na Wydziale Malarstwa Wileńskiej Akademii Sztuk Pięknych (Vilniaus Dailes Akademija). W latach 2010–2014 pracowała na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym w Kaliszu. Od 2014 związana z UAP, gdzie pracuje jako asystentka w V Pracowni Malarstwa. Autorka warsztatów m.in. podczas Festiwalu Nauki i Sztuki w Poznaniu, Nocy Muzeów oraz Laboratorium Sztuki w Galerii im. Jana Tarasina w Kaliszu.