środa, 17 kwietnia otwarte 12 — 19
Galeria Miejska Arsenał

ul. Szyperska 2/6-8, 61-754 Poznań
T. +48 61 852 95 02
E. arsenal@arsenal.art.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: nieczynne
Wtorek – Sobota: 12 — 19
Niedziela: 12 — 16

Uwaga, falsyfikat!
Spotkanie z cyklu Przewodnik po rynku sztuki i antyków
22.11.2017 _g. 18.00

Uwaga, falsyfikat! O fałszerstwach na rynku sztuki i sposobach radzenia sobie z nimi

Spotkanie z cyklu Przewodnik po rynku sztuki i antyków

Listopadowe spotkanie z cyklu "Przewodnik po rynku sztuki i antyków" poświęcone będzie fałszerstwom sztuki. Problem ten dotyka wszystkich uczestników rynku i budzi wielkie emocje, dlatego warto dyskutować o tym, jak chronić się przed nabyciem falsyfikatu. Na spotkaniu porozmawiamy z gościem, Piotrem Marciniakiem z Galerii Skowron z Poznania, o praktycznych sposobach rozpoznawania autentycznych dzieł na krajowym rynku, źródłach pozyskiwania obiektów, a także o tym, czy podrobić można wszystko.

Piotr Marciniak - poznański antykwariusz z ponad dwudziestoletnim stażem, współwłaściciel Galerii Skowron w Poznaniu. Doświadczenie z zakresu technologii dzieł sztuki zdobywał w pracowni konserwacji sztuki, zaś praktykę szlifował w oparciu o kontakt zarówno z malarstwem, jak i rzemiosłem artystycznym. W latach 1993-1996 związany z pracownią konserwacji malarstwa i rzeźby przy Muzeum Archidiecezjalnym w Poznaniu. W 1996 r. rozpoczyna pracę w jednej z najważniejszych galerii poznańskich, której specjalnością jest wyszukiwanie wysokiej klasy obiektów malarstwa polskiego od końca XIX wieku aż po współczesność; od roku 2004 jej współwłaściciel
i dyrektor galerii - Galerii SKOWRON s.c., która w czasie kilkunastoletniej obecności na polskim rynku antykwarycznym stała się rozpoznawalna dzięki kolekcji prac najważniejszych twórców polskiego malarstwa. Galeria po dzień dzisiejszy wyszukuje i prezentuje prace wybitnych polskich artystów, wysokiej klasy meble oraz rzemiosło artystyczne ze szczególnym akcentem położonym na styl art – deco.