wtorek, 16 lipca otwarte 12 — 19
Galeria Miejska Arsenał

Stary Rynek 6, 61-772 Poznań
T. +48 61 852 95 02
E. arsenal@arsenal.art.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: nieczynne
Wtorek – Sobota: 12 — 19
Niedziela: 12 — 16

Uprawy Cyrkularne
04.11.2017 godz: 16:00 - 18:30

warsztaty

Będzie o tym: jak wyhodować roślinę z odpadków lądujących w koszu; jak hodować kiełki i ukorzeniać zioła; co to jest uprawa hydroponiczna. Z opakowań po kosmetykach
i żywności powstaną gipsowe formy dla kiełkowników i korzenników, mini szklarnie. Hasło przewodnie warsztatów: uprawiaj nie wyrzucaj!

Zetpety realizują zasady zrównoważonego rozwoju w mikroskali. Projektują i ręcznie wykonują przedmioty codziennego użytku. Nadają nowe funkcje i kształty istniejącym już sprzętom lub tworzą je od nowa wykorzystując recyclingowe materiały. Lubią dobre wzornictwo i przedmioty z charakterem. Zasada „reduce-reuse-recycle” w ich wydaniu to: drugie życie szuflad, lampy wykonane z makulatury, czy fotel z lat ‘70. z nowym siedziskiem z bannera reklamowego. Pracują w tzw. trybie free time industry czyli
w wolnym czasie od codziennego życia. Tworzą projekty artystyczne i komercyjne. Każde zamówienie traktują indywidualnie dopasowując mebel do charakteru przyszłego właściciela.

Prosimy uczestników o przyniesienie stroju roboczego, czyli takiego, który będzie można wyrzucić po warsztatach oraz butów, których nie szkoda!

*Galeria zapewnia najpotrzebniejsze materiały, zapraszamy jednak do przyniesienia ze sobą materiałów z odzysku, które będzie można wykorzystać podczas warsztatu.

dokumentacja video