wtorek, 18 czerwca otwarte 12 — 19
Galeria Miejska Arsenał

ul. Szyperska 2/6-8, 61-754 Poznań
T. +48 61 852 95 02
E. arsenal@arsenal.art.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: nieczynne
Wtorek – Sobota: 12 — 19
Niedziela: 12 — 16

Tyrmand w Arsenale

Galeria Miejska Arsenał w Poznaniu zaprasza na spotkanie autorskie z Marcelem Woźniakiem, autorem Biografii Leopolda Tyrmanda. Moja śmierć będzie taka, jak moje życie (wyd. Mg, 2016 r.)

Spotkanie poprowadzi Piotr Bernatowicz

Leopold TYRMAND (1920-1985) – polski pisarz, dziennikarz, publicysta. Przede wszystkim znany jako autor powieści „Zły” oraz „Dziennika 1954”. Propagator jazzu, bon vivant peerelu. Człowiek o niezłomnych zasadach, zagorzały przeciwnik komunizmu i socjalizmu pod wszelkimi postaciami i mutacjami geograficznymi. Jako pisarz odniósł sukces w Polsce, jako publicysta - w Ameryce gdzie publikował w prestiżowym „New Yorkerze”.  Był pierwszym dyrektorem The Rocford Instiute i redaktorem naczelnym Chronicles of Culture, pisma propagującego wolnościowe, konserwatywne spojrzenie na kulturę. Patron dzisiejszej hipster prawicy.

Marcel Woźniak – z zawodu dziennikarz i scenarzysta, z powołania humanista. Urodzony w „roku 1984” w Kwidzynie, torunianin od 2003. Absolwent Filologii Polskiej na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu i Adaptacji Filmowej w Warszawskiej Szkole Filmowej. Były spiker i reporter w Radiu SFERA UMK i Radio PLUS Toruń, prowadził serwisy Kulturalny Toruń i orbiToruń. Autor scenariuszy reklam, seriali telewizyjnych dla TVN i Polsat Cafe oraz filmów krótkometrażowych Caissa i Snufit. Piśmienny. Obecnie pracuje nad biografią Stefana "Wiecha" Wiecheckiego oraz trylogią kryminalną dla Wydawnictwa Poznańskiego.