czwartek, 13 czerwca otwarte 12 — 19
Galeria Miejska Arsenał

ul. Szyperska 2/6-8, 61-754 Poznań
T. +48 61 852 95 02
E. arsenal@arsenal.art.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: nieczynne
Wtorek – Sobota: 12 — 19
Niedziela: 12 — 16

TOTEMY RODZINNE – warsztat rodzinny

Zapraszamy dzieci w wieku 5-8 lat wraz z opiekunami

Czas trwania: 120 minut

Prowadzenie: Dorota Tarnowska-Urbanik

Wstęp Wolny

Informacje/ Zapisy: sekretariat@arsenal.art.pl;  Tel: 61 852 9501

Warsztat przeznaczony jest dla dzieci w wieku 5-8 lat wraz z opiekunami, którzy będą mogli włączyć się we wspólne działania plastyczne. Pod okiem prowadzącej dzieci stworzą przestrzenne prace plastyczne, które będą mogły zabrać ze sobą do domu.

W trakcie warsztatu dzieci dowiedzą się m.in. co to jest totem oraz poznają różne znaczenia
i zastosowania „godła” rodzinnego w innych kulturach. Wspólnie wysłuchamy opowieści
o świecie zwierząt, a następnie będziemy szukać wraz z dziećmi podobieństw zwierząt do członków rodziny. Bawiąc się, za pomocą symbolicznych znaków, uczestnicy podejmą próbę stworzenia przestrzennych wizerunków członków rodziny (tata-wilk, mama- łabędź etc.). Dzieci wraz z rodzicami mając do dyspozycji kartony, : farby, tusze, tektury, taśmy, zbudują obiekty przedstawiające postacie mamy, taty, babci… Wyobrażenia rodziny zostaną umieszczone na szczytach totemów.

Dorota Tarnowska-Urbanik – ur. 1982 r. w Pucku. Dyplom z zakresu grafiki warsztatowej i rysunku na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu (2008). W latach 2007-2008 studiowała grafikę w Academy of Fine Arts w Bratysławie. Od 2009 roku studia doktoranckie na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Grafiki. Obecnie pracuje na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu w Pracowni Tkaniny Artystycznej.