piątek, 14 czerwca otwarte 12 — 19
Galeria Miejska Arsenał

ul. Szyperska 2/6-8, 61-754 Poznań
T. +48 61 852 95 02
E. arsenal@arsenal.art.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: nieczynne
Wtorek – Sobota: 12 — 19
Niedziela: 12 — 16

To mnie wkurza czyli sztuka buntu dla opornych
16.08.2017 godz. 13.00

Prowadzenie: Martyna Rogacka

zapisy/informacje: tel. 61 852 95 01, e-mail: joanna.tekla@arsenal.pl

wstęp wolny

„Grzeczne dziewczynki idą do nieba, niegrzeczne idą tam, gdzie chcą”

Ta znana fraza, zachęcająca młode dziewczyny do porzucenia roli ułożonej księżniczki w imię niezależności i samostanowienia, nadal ma nikłe odbicie w świadomości współczesnego polskiego społeczeństwa. Młode Polki wciąż mają być przede wszystkim miłe, uśmiechnięte i nie sprawiać nikomu kłopotu. Te, które dają upust złości i głośno wyrażają swój sprzeciw, często spotykają się
z poirytowaniem, a czasem nawet z wyraźną wrogością. Nie powinno więc dziwić, że młode dziewczyny, które mają inne zdanie niż większość, niechętnie wypowiadają się na większym forum (w klasie, dużej grupie rówieśniczej). A przecież głośny bunt jest pierwszym aktem, który może zmienić rzeczywistość.

Warsztaty mają na celu wyzwolenie u młodych dziewczyn wewnętrznego głosu sprzeciwu i dać im narzędzia – psychologiczne, społeczne – dzięki którym zabieranie stanowiska w sprawach dla nich ważnych będzie przychodzić z większą łatwością. Będziemy uczyć się jak konstruktywnie wypowiadać swoje zdanie, nawet najbardziej kontrowersyjne, na większym forum a jednocześnie używać języka pozbawionego wrogości i budującego dialog. Innymi słowy – nauczymy się buntować, podnosząc głos w ważnych dla nas sprawach, bez zbędnego hejtu.

Warsztaty są skierowane do licealistek, ale ciekawscy licealiści są także mile widziani.