niedziela, 14 kwietnia otwarte 12 — 16
Galeria Miejska Arsenał

ul. Szyperska 2/6-8, 61-754 Poznań
T. +48 61 852 95 02
E. arsenal@arsenal.art.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: nieczynne
Wtorek – Sobota: 12 — 19
Niedziela: 12 — 16

SZTUKMISTRZYNIE
Maria Anto – Malarski sen
15.11.2018, godz. 9.00-12.00

Sztukmistrzynie to cykl comiesięcznych zajęć dla dzieci szkolnych mający sprowokować twórczy dialog z dorobkiem zasłużonych polskich artystek. Naszym celem jest oswajanie dzieci szkolnych z zagadnieniami sztuki współczesnej, często niesłusznie uważanej za mniej wartościową pod względem stosowanych technik i warsztatu oraz niezrozumiałą pod względem treści. Każde ze spotkań poświęcone jest innej postaci. W listopadzie proponujemy spotkanie z twórczością  Marii Anto – malarki, która z powodzeniem funkcjonowała w zdominowanej przez mężczyzn rzeczywistości artystycznej PRL-u. W jej surrealistycznych obrazach splatają się wyobrażenia z  przepełnionych tajemniczością snów, wspomnień, fantazji. Opowieść o artystce będzie pretekstem do rozmowy z dziećmi o tym, że każdy z nas posiada wyjątkową wrażliwość, inaczej widzi świat i komunikuje emocje. Po przedstawieniu Teatru Ilustracji Kamishibai na temat artystki, wykonamy tekturowe budynki wprost z naszych snów, w których zamieszkać będą mogli fantastyczni mieszkańcy.

Zapraszamy grupy zorganizowane: dzieci w wieku 9 – 12 lat wraz z opiekunami. Zajęcia odbywają się danego dnia dwukrotnie (9:00-10:30 I grupa, 10:30-12:00 II grupa). Wstęp na zajęcia jest bezpłatny, obowiązuje kolejność zgłoszeń. Rezerwacji można dokonywać pod numerem telefonu: 61 852 9501 lub mailowo: joanna.tekla@arsenal.art.pl. W celu uzyskania dodatkowych informacji zapraszamy do kontaktu z galerią.


Stowarzyszenie Zielona Grupa zajmuje się szeroko pojętą edukacją artystyczną i międzykulturową. Skupieni wokół niego edukatorzy stworzyli własną metodę pracy z dziećmi i młodzieżą opartą m.in. na technice japońskiego teatru kamishibai. Prowadzą własne wydawnictwo oraz organizują liczne szkolenia dla nauczycieli, animatorów, bibliotekarzy. Ich działania docenione zostały wielokrotnie, m.in. przez: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Urząd Miasta Poznania, powiat koniński oraz Centrum PISOP i konkurs grantowy Społecznik 2.0 oraz Patriotyzm Jutra.