piątek, 26 kwietnia otwarte 12 — 19
Galeria Miejska Arsenał

ul. Szyperska 2/6-8, 61-754 Poznań
T. +48 61 852 95 02
E. arsenal@arsenal.art.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: nieczynne
Wtorek – Sobota: 12 — 19
Niedziela: 12 — 16

Sztukmistrzowie
Stanisław Dróżdż, Słownik przestrzenny
6.02.2018, godz. 9.00-12.00

Sztukmistrzowie to nowy cykl comiesięcznych zajęć dla dzieci szkolnych mający sprowokować twórczy dialog z dorobkiem zasłużonych polskich artystów. Naszym celem jest oswajanie dzieci szkolnych z zagadnieniami sztuki współczesnej, często uważanej za mniej wartościową pod względem stosowanych technik i warsztatu oraz niezrozumiałą pod względem treści. Każde ze spotkań poświęcone będzie innemu artyście. W lutym proponujemy spotkanie z twórczością Stanisława Dróżdża – pt. Słownik Przestrzenny.

Zapraszamy grupy zorganizowane: dzieci w wieku 9 – 12 lat wraz z opiekunami. Zajęcia odbywają się danego dnia dwukrotnie (9: 00-10:30 I grupa, 10:30-12:00 II grupa). Wstęp na zajęcia jest bezpłatny, obowiązuje kolejność zgłoszeń.

Rezerwacji można dokonywać telefonicznie pod numerem telefonu: 61 852 9501 lub mailowo: joanna.tekla@arsenal.art.pl.
W celu uzyskania dodatkowych informacji zapraszamy do kontaktu z Galerią.

Aby skrócić obecny dystans pomiędzy odbiorcami a dziełami, na naszych zajęciach poszukamy odpowiedzi na pytanie, jak poruszać się po trudnym w interpretacji obszarze sztuki współczesnej. Będziemy m.in. przeplatać wątki twórczości artystycznej z otaczającą nas rzeczywistością. Inspirując się znakomitymi polskimi artystami, twórczo zinterpretujemy także nasze najbliższe otoczenie, miasto Poznań, na nowo.

Czy słowo może być obrazem? Jak litery mogą zaistnieć w przestrzeni? Odwołując się do poezji konkretnej i pojęciokształtów Stanisława Dróżdża, zabawimy się słowami
i przestrzenią, odszukując ich wzajemne relacje. Czerpiąc z poezji konkretnej,  sprawdzimy wizualne możliwości alfabetu, który także może stać się obrazem. Inspirując się przestrzennymi kompozycjami poety, stworzymy trójwymiarowe formy opisujące zastaną przestrzeń. Odwołując się także do realizacji Dróżdża w pawilonie polskim na Biennale Sztuki w Wenecji, wykorzystamy formę gry, w której to przypadek formuje efekt ostateczny naszych kompozycji.

prowadzenie: Zielona Grupa

czas trwania: 1,5 h (dla każdej z grup)
wstęp wolny