Sztukmistrzowie to cykl comiesięcznych zajęć dla uczniów szkół podstawowych mający sprowokować twórczy dialog z dorobkiem zasłużonych polskich artystów. Naszym celem jest oswajanie z zagadnieniami sztuki współczesnej, często uważanej za mniej wartościową pod względem stosowanych technik i warsztatu oraz niezrozumiałą pod względem treści. Każde ze spotkań poświęcone będzie innemu artyście. W kwietniu proponujemy spotkanie z twórczością Jerzego Trelińskiego – pt. Taki ja.
Zapraszamy grupy zorganizowane: dzieci w wieku 9 – 12 lat wraz z opiekunami. Zajęcia odbywają się danego dnia dwukrotnie (9: 00-10:30 I grupa, 10:30-12:00 II grupa). Wstęp na zajęcia jest bezpłatny, obowiązuje kolejność zgłoszeń. Rezerwacji można dokonywać telefonicznie pod numerem telefonu: 61 852 9501 lub mailowo: joanna.tekla@arsenal.art.pl. W celu uzyskania dodatkowych informacji zapraszamy do kontaktu z Galerią.
Aby skrócić obecny dystans pomiędzy odbiorcami a dziełami, na naszych zajęciach poszukamy odpowiedzi na pytanie, jak poruszać się po trudnym w interpretacji obszarze sztuki współczesnej. Będziemy m.in. przeplatać wątki twórczości artystycznej z otaczającą nas rzeczywistością. Inspirując się znakomitymi polskimi artystami, twórczo zinterpretujemy także nasze najbliższe otoczenie, miasto Poznań.
A gdyby tak ulice poznańskie zapełnić naszymi imionami? W 1972 roku Jerzy Treliński zaczął wypełniać świat swoim nazwiskiem nadrukowywanym na kolejnych przedmiotach (ubraniach, pudełkach, książkach) ale i umieszczanym w poszczególnych przestrzeniach (na chodniku, plaży, peronie). Własne nazwisko potraktował jak znak graficzny, którym opisywał rzeczywistość. Podczas warsztatów każdy z uczestników stworzy własny wzór graficzny, który będzie go reprezentował. Wypracowany projekt naniesie na kolejne obiekty codziennego użytku projektując spersonalizowane książki, ubrania i gadżety oraz tworząc niepowtarzalne odznaki. Zapraszamy na warsztaty wokół twórczości Trelińskiego, sztuki konceptualnej i projektowania graficznego, podczas których stworzymy własną identyfikację wizualną.
Stowarzyszenie Zielona Grupa zajmuje się szeroko pojętą edukacją artystyczną
i międzykulturową. Skupieni wokół niego edukatorzy stworzyli własną metodę pracy z dziećmi
i młodzieżą opartą m.in. na technice japońskiego teatru kamishibai. Prowadzą własne wydawnictwo oraz organizują liczne szkolenia dla nauczycieli, animatorów, bibliotekarzy. Ich działania docenione zostały wielokrotnie, m.in.: przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Urząd miasta Poznania, powiat koniński oraz Centrum PISOP i konkurs grantowy Społecznik 2.0 oraz Patriotyzm Jutra.
Informacje i zapisy: joanna.tekla@arsenal.art.pl, 61 852 9501
wstęp wolny