piątek, 14 czerwca otwarte 12 — 19
Galeria Miejska Arsenał

ul. Szyperska 2/6-8, 61-754 Poznań
T. +48 61 852 95 02
E. arsenal@arsenal.art.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: nieczynne
Wtorek – Sobota: 12 — 19
Niedziela: 12 — 16

Spotkanie z Verą Isler i projekcja filmu

Spotkanie z Verą Isler i projekcja filmu „Twarzą w twarz z Verą Isler”, reż. Daria Kołacka
Prowadzenie:  Daria Kołacka
Moderator: Daria Kołacka

18 kwietnia 2013, godz. 18.00 , wstęp wolny

Vera Isler – ur. 1931 w Berlinie, od 1936 mieszkająca w Szwajcarii, znana jest międzynarodowej publiczności jako fotografka słynnych osobowości twórczych, takich jak Beuys, Abramovic, Tinguely czy Leibovitz, które przez ponad dwadzieścia lat uwieczniała w seriach „Face to Face” („Twarzą w twarz”) i „Rollenwechsel” („Zmiana ról”). Mało kto wie jednak, że aparat fotograficzny stał się dla niej środkiem artystycznego wyrazu dopiero w wieku pięćdziesięciu lat. Wcześniej zajmowała się m.in. tkaniną artystyczną, robiła kartonowe i betonowe reliefy oraz obiekty z metalu. Jej prace, jak na przykład związane z genetyką kute w metalu obrazy z późnych lat 70. mają często pionierski charakter.

„Twarzą w twarz z Verą Isler” (51 min.) 2011 - reż. Daria Kołacka, artystka opowiada o różnych fazach pracy, pokazuje swe dzieła i odsłania tło ich powstania.

Daria Kołacka – absolwentka poznańskiego kulturoznawstwa, historyczka sztuki, od 2001 roku mieszkająca w Szwajcarii, wykładowca na uniwersytecie w Bazylei, autorka artykułów  o sztuce, na stałe współpracuje z “Kwartalnikiem Fotografia”, w którym ukazały się jej wcześniejsze realizacje filmowe (razem z Piotrem Dżumałą, który jest współproducentem z Darią Kołacką filmu dotyczącego Very Isler)

Spotkanie w ramach: Inwazja barbarzyńców – Inny festiwal
III edycja międzynarodowego festiwalu organizowanego przez Fundację Barak Kultury