wtorek, 18 czerwca otwarte 12 — 19
Galeria Miejska Arsenał

ul. Szyperska 2/6-8, 61-754 Poznań
T. +48 61 852 95 02
E. arsenal@arsenal.art.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: nieczynne
Wtorek – Sobota: 12 — 19
Niedziela: 12 — 16

Spotkanie Komisji Kultury i Nauki

Spotkanie Komisji Kultury i Nauki, która jest komisją Rady Miasta Poznania - w sprawie sytuacji Galerii Miejskiej Arsenał


29.08.2013, godz. 17.00 (czwartek)

Urząd Miasta Poznania (Plac Kolegiacki 17)

wstęp wolny

Na spotkaniu ma zostać omówiona sytuacja Galerii Miejskiej Arsenał, sytuacja, w jakiej znalazła się Galeria po ogłoszeniu decyzji Prezydenta Poznania o unieważnieniu konkursu na dyrektora Arsenału i ogłoszeniu "woli likwidacji" instytucji.

Komisja Kultury i Nauki ma wypowiedzieć się w tej sprawie po wysłuchaniu argumentów dyrektora Wydziału Kultury i Dziedzictwa Roberta Kaźmierczaka, prezentującego propozycję Prezydenta Poznania oraz po wysłuchaniu argumentów zespołu Galerii Miejskiej Arsenał i innych osób, chcących zabrać głos w tej sprawie.

Jako zespół Arsenału chcemy przekonać Komisję Kultury i Nauki, jak i całą Radę Miasta, że decyzja o unieważnieniu konkursu jest w naszym przekonaniu nieuzasadniona. A likwidacja Galerii Miejskiej Arsenał jako samorządowej instytucji kultury jest propozycją, która zrealizowana - obfitować będzie w wiele negatywnych skutków tak dla mieszkańców, uczestników arsenałowych wydarzeń, ich twórców (m.in. artystów), studentów i pracowników UAP, jak i dla wizerunku Poznania.

Gorąco zapraszamy do udziału w tym spotkaniu, wszelkie posiedzenia komisji radnych jak i samej Rady Miasta są posiedzeniami otwartymi, dlatego zachęcamy wszystkich do przyjścia na tę Komisję i wyrażenia swojej opinii w sprawie decyzji Prezydenta Poznania o unieważnieniu konkursu na dyrektora Galerii oraz o "woli likwidacji" Galerii.

(nie wiemy, jeszcze w jakiej sali w Urzędzie Miasta poznania odbędzie się to spotkanie, prosimy o to pytać przy wejściu do urzędu, przy stanowisku informacyjnym)