piątek, 12 lipca otwarte 12 — 19
Galeria Miejska Arsenał

Stary Rynek 6, 61-772 Poznań
T. +48 61 852 95 02
E. arsenal@arsenal.art.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: nieczynne
Wtorek – Sobota: 12 — 19
Niedziela: 12 — 16

Spotkanie autorskie z Magdaleną Kamińską wokół książki „Upiór w kamerze. Zarys kulturowej historii kina grozy”.

Horrory kojarzą się zwykle z kinem klasy B i przez badaczy traktowane są po macoszemu. Napisana żywym językiem książka autorki "Niecnych memów. Dwunastu wykładów o kulturze internetu" pomoże odnaleźć regularność w sprzecznościach, absurdach i paradoksach, którymi rządzi się film grozy, uporządkuje zawikłaną i międzykulturową historię „kina lęków”, a wreszcie spróbuje przewidzieć jego przyszłość.

Spotkanie poprowadzi Bogna Błażewicz – redaktorka książki oraz koordynatorka cyklu wykładów „Upiór w kamerze. Kulturowa historia filmu grozy.

Magdalena Kamińska- doktor nauk o poznaniu i komunikacji, adiunkt w Zakładzie Badań nad Kulturą Filmową i Audiowizualną w Instytucie Kulturoznawstwa Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Zainteresowania naukowe: cyberkultura, kino popularne i archeologia mediów audiowizualnych. Autorka i współautorka ponad 40 artykułów naukowych oraz 4 monografii: "Rzeczywistość wirtualna jako ponowne zaczarowanie świata. Pytanie o status poznawczy koncepcji", "Niecne memy. Dwanaście wykładów o kulturze internetu", "Prosumpcjonizm popprzemysłów. Analiza polskich przedsiębiorstw z branży rozrywkowej" oraz "Cultural Theory and History: Innovation".