Horrory kojarzą się zwykle z kinem klasy B i przez badaczy traktowane są po macoszemu. Napisana żywym językiem książka autorki "Niecnych memów. Dwunastu wykładów o kulturze internetu" pomoże odnaleźć regularność w sprzecznościach, absurdach i paradoksach, którymi rządzi się film grozy, uporządkuje zawikłaną i międzykulturową historię „kina lęków”, a wreszcie spróbuje przewidzieć jego przyszłość.
Spotkanie poprowadzi Bogna Błażewicz – redaktorka książki oraz koordynatorka cyklu wykładów „Upiór w kamerze. Kulturowa historia filmu grozy.
Magdalena Kamińska- doktor nauk o poznaniu i komunikacji, adiunkt w Zakładzie Badań nad Kulturą Filmową i Audiowizualną w Instytucie Kulturoznawstwa Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Zainteresowania naukowe: cyberkultura, kino popularne i archeologia mediów audiowizualnych. Autorka i współautorka ponad 40 artykułów naukowych oraz 4 monografii: "Rzeczywistość wirtualna jako ponowne zaczarowanie świata. Pytanie o status poznawczy koncepcji", "Niecne memy. Dwanaście wykładów o kulturze internetu", "Prosumpcjonizm popprzemysłów. Analiza polskich przedsiębiorstw z branży rozrywkowej" oraz "Cultural Theory and History: Innovation".