czwartek, 13 czerwca otwarte 12 — 19
Galeria Miejska Arsenał

ul. Szyperska 2/6-8, 61-754 Poznań
T. +48 61 852 95 02
E. arsenal@arsenal.art.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: nieczynne
Wtorek – Sobota: 12 — 19
Niedziela: 12 — 16

PRZEWODNIK PO RYNKU SZTUKI I ANTYKÓW

Na kwietniowym spotkaniu z cyklu „Przewodnik po rynku sztuki i antyków” zaproszony gość – Wojciech Szafrański opowie uczestnikom o aktualnej sytuacji rynku i jego najważniejszych problemach. Jako prawnik, kolekcjoner, ekspert, a także badacz, Wojciech Szafrański proponuje pogłębiony i zróżnicowany ogląd rynku sztuki. Wśród poruszanych zagadnień znajdzie się obowiązek informacyjny, jaki zostanie nałożony na antykwariuszy i galerzystów jeszcze w 2017 roku. Jak zmieni się rynek? Jak działać w dynamicznym środowisku rynku i jak reagować na nowe przepisy prawne?

Prowadzenie: dr Dorota Żaglewska – absolwentka Instytutu Kulturoznawstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Na rynku antykwarycznym działa od 2009 r. W 2016 r. obroniła pracę doktorską pt. „Wpływ kapitału kulturowego na polski rynek antykwaryczny”. Specjalista ds. edukacji w Galerii ARTYKWARIAT w Poznaniu.

Gość spotkania: dr Wojciech Szafrański – pracownik naukowy w Katedrze Prawa Rzymskiego i Historii Prawa Sądowego Wydziału Prawa i Administracji UAM w Poznaniu, ekspert problematyki prawnej dziedzictwa kulturowego oraz obrotu dziełami sztuki. Członek Komisji Nabytków w Muzeum Narodowym w Krakowie. Doradca ds. rynku sztuki w programach Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.