środa, 24 lipca otwarte 12 — 19
Galeria Miejska Arsenał

Stary Rynek 6, 61-772 Poznań
T. +48 61 852 95 02
E. arsenal@arsenal.art.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: nieczynne
Wtorek – Sobota: 12 — 19
Niedziela: 12 — 16

Potworki - warsztaty fotografii otworkowej
9.12.2017 _ g. 11.00 – 15.00

Potworki to aparaty typu camera obscura, które pomagają oswoić się z fotografią analogową i udowadniają, że nie trzeba mieć drogiego aparatu, aby robić wyjątkowe zdjęcia. Podczas warsztatów uczestnicy wejdą do środka aparatu fotograficznego, skonstruują własny aparat potworkowy z materiałów z odzysku, wykonają nim zdjęcia i samodzielnie wywołają je w miniciemni fotograficznej.

Dzieci i młodzież przekonają się, że wbrew pozorom zrobienie własnego aparatu i wywołanie czarno-białego zdjęcia nie jest takie trudne. Warsztaty mają na celu rozwijanie kreatywności oraz przekazanie praktycznej wiedzy, którą następnie będzie można samodzielnie wykorzystywać w domu. Prowadzący mają bogate doświadczenie w prowadzeniu podobnych warsztatów dla różnych grup wiekowych, w Poznaniu i okolicach.

Magdalena Ośko – fotografka i animatorka kultury. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim oraz fotografii na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Na co dzień pracuje w Teatrze Wielkim w Poznaniu jako grafik i filmowiec.

Maciej Bogunia – fotograf, grafik. Absolwent fotografii na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Pasjonat fotografii otworkowej. Swoje prace prezentował m.in. na Ogólnopolskim Festiwalu Fotografii Otworkowej w Jastrzębiu Zdroju, Festiwalu Fotografii Otworkowej Lochkamera w Iserlohn w Niemczech, Biennale Fotografii w Poznaniu.

Zapraszamy dzieci w wieku 7 – 12 lat

czas trwania: 4 godziny

prowadzenie: Magdalena Ośko, Maciej Bogunia

wstęp wolny

Informacje / zapisy:

sekretariat@arsenal.art.pl, tel.: 61 852 9501