poniedziałek, 27 maja dzisiaj nieczynne
Galeria Miejska Arsenał

ul. Szyperska 2/6-8, 61-754 Poznań
T. +48 61 852 95 02
E. arsenal@arsenal.art.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: nieczynne
Wtorek – Sobota: 12 — 19
Niedziela: 12 — 16

Polaroid & ŻYCIE BARDZIEJ JEDWABISTE - warsztaty

Celem warsztatów jest wniknięcie w konceptualny proces twórczego myślenia i świadome konstruowanie znaczeń obrazu. Zdjęcia, które stworzą uczestnicy, wejdą w dialog z pracami zaprezentowanymi na wystawie ,,Życie bardziej jedwabiste", staną się wizualnym komentarzem lub podźwiękiem, dotkną zagadnień związanych z upływem czasu i nudą.

Narzędziem po które sięgniemy będzie p o l a r o i d. Ten kultowy aparat powrócił obecnie do łask, stając się przy tym swoistą wizytówką alternatywnego myślenia o fotografii. Pozornie przypomina zabawkę, a jednak ma w sobie magię, kusi retro plastyką barw i przyjemną dla oka satynową wręcz miękkością uwiecznianej chwili. W dobie cyfrowej fotografii, wzięcie do rąk polaroida, zmienia punkt widzenia obserwowanego świata.

-----------------------------------------------------------------------------------

Czwartek 11.09 15:30 - 18:00

k o n t r a s t

Sięgniemy po stary model polaroida, dysponując niewielką ilością papieru fotograficznego. Każdy z uczestników będzie miał do wykorzystania tylko dwa zdjęcia, które zostaną zestawione na zasadzie kontrastu. Inspiracją będzie praca Tymka Borowskiego, który dzieli swoje życie na dni zmarnowane i te, które mu pozostały.

Na warsztaty zapraszamy licealistów, studentów, osoby dorosłe.
Obowiązuje kolejność zgłoszeń. Limit miejsc: 10 osób
Zgłoszenia prosimy przesyłać do 09.09.2014, na maila: sylwia.czubala@arsenal.art.pl

------------------------------------------------------------------------------------

Piątek 12.09 16:00 - 18:00

s e r i a

Narzędziem będzie nowszy model polaroida Fuji Instax. Każdy uczestnik będzie mógł stworzyć serię kilku fotografii. Inspiracją staną się niedokończone cykle fotograficzne Kamila Strudzińskiego, które oscylują wokół pojęcia nudy.

Na warsztaty zapraszamy licealistów, studentów, osoby dorosłe.
Obowiązuje kolejność zgłoszeń. Limit miejsc: 10 osób
Zgłoszenia prosimy przesyłać do 09.09.2014, na maila: sylwia.czubala@arsenal.art.pl

------------------------------------------------------------------------------------

Prowadzenie:

Martyna Heller
Absolwentka kierunku Intermedia na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Stypendystka na Uniwersytecie w Aveiro w Portugali oraz w Szkole Filmu i Sztuki w Kabelvag w Norwegii. Laureatka konkursów m.in: VII edycji Samsung Art Master, One Minutes Film Festiwal 2010.

Maria Ornaf
Ukończyła Intermedia na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Stypendystka Faculdade de Belas Artes w Lizbonie. Tworzy video i filmy eksperymentalne, które pokazywane są na międzynarodowych festiwalach w kraju i zagranicą. Laureatka I nagrody podczas One Minutes Film Festiwal 2011.

Warsztaty odbywają się w ramach programu edukacyjnego wystawy ,,Życie bardziej jedwabiste"
https://www.facebook.com/events/1455468611372110/?fref=ts